Jump to content

čin-ustrojbeno mjesto


didi6

Preporučene objave

Pozdrav svima!U mirovini sam od svibnja 2005g. sa činom skupnika a obnašao sam dužnost zapovjednika desetine zadnjih 5g. na ustrojbenom mjestu narednika ,prije nekoliko dana sam predao papir o mom postavljenju u HZMO i napisao molbu za ponovni izračun.Dali će mi biti to odobreno i ako bude dali se ta razlika isplaćuje retroaktivno?Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moglo bi značiti, obnova postupka, jer podastrio si nove neke dokaze, a to je tvoj čin, no bitno je da ti je čin greškom uzet za izračun. Čime si dobio novi čin (žalba,prigovor ili nešto drugo.). Mogu ti uzeti u obzir, ali prva isplata u sljedećem mjesecu nakon izračuna mirovine, o ćemu ćeš dobiti rješenje. Retroaktivno u ovom postupku ne, čak ni u žalbenom postupku, već podnašaš "odštetni zahtjev" Općinskom državnom odvjetništvu za građansko-upravni odjel. Ako ti ne odgovore u roku 90 dana, znači da su se oglušili na tvoj zahtjev, onda savjet uzmi odvjetnika. Ili ako od ODO-a dobiješ negativan odgovor, odvjetnik pa tužba.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ništa nisam dobio naknadno ali u mirovinskom nisu imali dokumenat o mojem ustrojbenom mjestu već samo o činu.

I ja sam tek sada saznao da može biti obračun i prema ustrojbenom mjestu koje je u mom slučaju narednik.Vjerovatno je zakazalo negdje u MORH-u.I da nisam došao na ovaj forum vjerovatno bi tako bilo zauvjek.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

didi6 je napisao:

Pozdrav svima!U mirovini sam od svibnja 2005g. sa činom skupnika a obnašao sam dužnost zapovjednika desetine zadnjih 5g. na ustrojbenom mjestu narednika ,prije nekoliko dana sam predao papir o mom postavljenju u HZMO i napisao molbu za ponovni izračun.Dali će mi biti to odobreno i ako bude dali se ta razlika isplaćuje retroaktivno?Hvala.

Kada je HZMO vršio obračun prava - mirovine on je tražio potvrdu od MORH koja je morala sadržavati, između ostalog, podatke o osobnom činu i ustrojbenom činu i temeljem takve potvrde je odredio prava. Papir koji nazivate papir o postavljenju HZMO najvjerojatnije neće uvažiti ukoliko to nije papir koji po formi i sadržaju odgovara njihovom zadnjem naputku što treba sadržavati i od koga biti izdan (npr. potvrde MORH iz 2006 koje se odnose na postupke koji traju ponovno je tražio potvrde krajem 2007 jer su u travnju 2007 promjenili naputak i dogovor s MORH-om,...). Oni će najvjerojatnije ponovno zatražiti potvrdu od MORH-a tj. njihovo očitovanje o tom papiru. Ukoliko u tom očitovanju ili novo izdanoj potvrdi budu sadržani elementi koji idu vama u korist oni će izvršiti ponovni obračun i po mom mišljenju biti će zaostataka. Ponavljam po mom mišljenju i samo ako MORH u potpunosti potvrdi da je izdao pogrešnu potvrdu itd. Želim vam sreće u tom postupku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako ste umirovljeni kao DVO tada je jedini mjerodavni papir potvrda-očitovanje Personalne službe MORH-a., te će HZMO u zavisnosti koji referent bude rješavao predmet /ovo koji znači kakvo ima iskustvo i kako se bude pridržavao zakona i naputaka.../ napraviti:-

a) - zatražiti od Personalne očitovanje o tom postavljenju-papiru koji ste priložili, ili

b) - odbiti zahtjev kao neosnovan ili

c) - tražiti da dopunite zahtjev s pravim dokazom i ujedno navesti koji je to pravi dokaz.

Oni će najvjerojatnije napraviti ono pod a).

Preslika rješenja o postavljenju na dužnost izdanog od strane Zapovjednika KOV-a za njih nije mjerodavan papir.

Skrećem vam pozornost na moj prethodni post gdje navedoh kako se oni drže naputaka i internih dogovora s MORH-om kao pijan plota, a u ovom slučaju to bi vam išlo u prilog osim što će možda dugo trajati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija