Jump to content

Upis u zemljišnik


Bruno1973

Preporučene objave

Moj otac je 2000 godine kupio posjed od nekih 400 m2 i na tom posjedu staru kamenu kuću. Kuća je izgrađena 1907 godine.Temeljem kupoprodajnog ugovora upisao se u katastar kao vlasnik svega 1/1 ali problem je zemljišnik. U zemljišnim knjigama navedeni su kao vlasnici lujdi koji su odavno umrli a njihovi potomci su taj posjed prodali jednoj gospođi 1975 godine.Ona je živjela na tom posjedu do 1998 godine kada ga prodaje osobi koja ga je dvije godine kasnije prodala mom ocu.kako se sada najbrže uknjižiti? Da li tražiti žive potomke(nasljednike) tih umrlih osoba u zemljišnim knjigama (neki od njih nisu cak ni u Hrvatskoj) ili se ona gospođa može uknjižiti sada jer je bila u posjedu više od 20 godina(1975-1998) iako više nije vlasnik tog posjeda? Ona mi je dostupna i ako se pravno može ovaj slučaj riješiti pomoću nje to bi mi bio nadam se najbrži put do uknjižbe u zemljišne knjige slijedom kupoprodajnih ugovora??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija