Jump to content

diobni ug./etažiranje


sonjapop

Preporučene objave

Dobar dan.Pitanjce.1993.godine otkupljeno stanarsko pravo, upisan stan u kpu.

1.upisan kriv broj stana(umjesto stan 5, stan 6?iste su kvadrature i rasporeda, ali to se može ispraviti u zk postupku?je li to velik problem?

2.na zemljištu je vlasnik RH

3.u teretnici kpu upisana je u c listu Općina

4. baka bi etažirala, ona je upisana kao vlasnica

koliko ja znam treba diobni ugovor(zajednička suglasnost svih stanara), etažni elaborat, pa onda to sve na uknjižbu, zanima me , s obzirom da je temeljem otkupa stanarskog prava, obuhvaćen samo stan (opisane su sve prostorije), imaju li stanari pravo upisa naknadnog i ostalih dijelova , a koje su ranije imali na korištenje prije otkupa (a to su tavan, podrumske prostorije i dijelovi dvorišta), kako može ostvraiti to pravo i može li uopće, s obzirom da je zgrada sa zemljištem u ZK upisana kao vlasništvo RH.

5.čitah sad ZViDSP, pa vidim tamo da niti jedan suvlasnik ne može uskratiti svoj pristanak na uspostavu vl. posebnog dijela drugom suvlasniku...,a onda opet... teoretski koliko sam skužila da svi moraju dati pristanak

6. čitala na vašem forumu da se uspostaviti etažno vl. može i u izvanparn. postupku, ali ako suvlasnici SUGLANO odluče

kako se meni čini potrebna je kakogod okreneš suglasnost SVIH suvlasnika.

pitam ovo ejr vidim razne kontradikcije, a i rođena obitelj mi ne vjeruje da sam u pravu kad kažem da ne može jedan suvlasnik sam.ubijaju me danima.jer, kao drugi (neki izgleda nadripisari) kažu da može!!!

hvala na vremenu i pozdrav!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija