Jump to content

Oslobodjene poreza na prvu nekretninu PROBLEM


Gourmet

Preporučene objave

Pred kupnjom sam svoje prve nekretnine (stana) sa mojom dragom novopecenom suprugom...

Lijepo, krasno, idilicno... Da ona nije zaboravila spomenuti kako je poodavno fiktivna vlasnica stana u kojem zivi njena majka iz nekih tko zna kojih pradavnih razloga...

I eto naglog problema - odjednom postajemo obveznici placanja prestrasno velikih 5% poreza !!!

No pitanje je dali ? Jer ...

... moze li supruga darovati stan (koji ionako nije njen) svojoj majci (ciji je ionako), pa tako ponovo upasti u razred stambenih pocetnika zajedno sa mnom?...

... ili ipak moramo platiti porez kada daruje stan(shvatio sam iz zakona da gornji i donji prvi razred ne placaju u darovanju nista, ali dali je to tocno ?)...

... ili smo u banani pa cemo umjesto namjestaja za djecju sobu, dijela kuhinje i purice z mlincima platiti poreskoj upravi brdo love zbog situacije kakva je ??...

tnx svakome tko zna odgovor ili savjet

btw: ona je prijavljena na tu adresu kao i nas tek pristigli sin :-D / ja nisam na toj adresi

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Ti se moraš prijaviti na tu adresu i traži obavezno oslobođenje za tvoj dio (pretpostavljam da je nekretnina pola/pola).

Mislim da ti supruga neće dobiti oslobođenje od plaćanja jer je to za kupnju PRVE nekretnine a ona je prvu nekretninu već imala.

Ali odite vi lijepo u poreznu upravu i sve se raspitajte, meni su sve sami sredili i ispunili papire i savjetovali mi čak kako mora izgledati ugovor jer sam imala neke čudne stvari kod kupnje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija