Jump to content

Rad za opće dobro na slobodi - 2008


moreplovac1

Preporučene objave

Poštovani forumaši, molim vas za malu pomoć. Naime, od 2005. g. do 2007. g. prakticirao sam pisanje molbe nakon počinjenja prometnog prekršaja. U molbi bih tražio zamjenu novčane kazne radom za opće dobro na slobodi, na koji me nikad nisu pozivali. Prije par dana ponovno sam počinio prekršaj i dobio presudu prekršajnog suda, a ostaje mi još 4 dana za podnošenje eventualne žalbe VPS-u. Pitanje: da li ima smisla pisati molbu za zamjenu novčane kazne radom za opće dobro na slobodi, i to prekršajnom sudu ili VPS-u?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

moreplovac1 je napisao:

Poštovani forumaši, molim vas za malu pomoć. Naime, od 2005. g. do 2007. g. prakticirao sam pisanje molbe nakon počinjenja prometnog prekršaja. U molbi bih tražio zamjenu novčane kazne radom za opće dobro na slobodi, na koji me nikad nisu pozivali. Prije par dana ponovno sam počinio prekršaj i dobio presudu prekršajnog suda, a ostaje mi još 4 dana za podnošenje eventualne žalbe VPS-u. Pitanje: da li ima smisla pisati molbu za zamjenu novčane kazne radom za opće dobro na slobodi, i to prekršajnom sudu ili VPS-u?

 

ne morate pisati zamolbu da vam se rad zamijeni radom za opće dobro na slboodi. nakon pravomoćnosti i izvršnosti rješenja, prekršajni sud će vas pozvati na izvršenje kazne, te ćete se po pozivu odazvati i izjasniti o istom, te potpisati zapisnik...a sve pod pretpostavkom da se radi o izrečenoj novčanoj kazni do 500,00 kn.

čudno mi je da su vam samo na temelju molbe odobrili rad (doduše vi nigdje niti nemate napismeno da su vam ga i odobrili jer se o istom donosi i rješenje)..., jer se o pristanku donosi zapisnik, a potom i rješenje...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...

moreplovac1 je napisao:

Napisao sam prošli tjedan zamolbu. Iznos kazne je 2.000 kn + troškovi 180 kn, a gospođa u pisarnici mi je rekla da je u redu to kako sam sastavio zamolbu (koju sam naslovio na Nadležni prekršajni sud). Sad čekam daljnji razvoj događaja.

 

rad za opće dobro na slobodi kao jedan od načina izvršenja izrečene neplaćene novčane kazne odnosi se na novčane kazne do 500,00 kn...vama je izrečena novčana kazna od 2000,00 kn koja se izvršava na potpuno drugi način...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija