Jump to content

Prolazak kroz crveno svijetlo


bero16v

Preporučene objave

Prije mjesec dana su me zaustavili kada sam prosao na crveno svijetlo, ugasilo se žuto i prosao sam kad se upalilo crveno...

 

Puhao sam i balon ali nisam imao alkohola.

Probao sam se dogovoriti i na kraju su mi rekli da mogu ici da ne moram nista platiti.

 

E sad nakon mjesec dana sam dobio kaznu i uplatnicu od 1110 kuna i zabrana upravljanja motornim vozilom na 2 mjeseca

 

Ljut sam samo zbog toga sto mi nisu na licu mjesta rekli da ce mi dati neku uplatnicu ili zapisnik da sam kriv, nego mi nakon mjesec dana dolazi kazna...

 

Na licu mjesta nisam nista potpisao osim potvrde da sam puhao ja mislim...

 

Sto da radim?

Dal da platim ili?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bero16v je napisao:

Prije mjesec dana su me zaustavili kada sam prosao na crveno svijetlo, ugasilo se žuto i prosao sam kad se upalilo crveno...

 

Puhao sam i balon ali nisam imao alkohola.

Probao sam se dogovoriti i na kraju su mi rekli da mogu ici da ne moram nista platiti.

 

E sad nakon mjesec dana sam dobio kaznu i uplatnicu od 1110 kuna i zabrana upravljanja motornim vozilom na 2 mjeseca

 

Ljut sam samo zbog toga sto mi nisu na licu mjesta rekli da ce mi dati neku uplatnicu ili zapisnik da sam kriv, nego mi nakon mjesec dana dolazi kazna...

 

Na licu mjesta nisam nista potpisao osim potvrde da sam puhao ja mislim...

 

Sto da radim?

Dal da platim ili?

 

Ako mislite da niste krivi žalite se, sigurno ste s tom uplatnicom koju ste dobili, dobili i nekakvo riješenje o počinjenom prekršaju a u tom riješenju ima pouka o pravnom lijeku-pa ako smatrate da niste krivi iskoristite svoje pravo na žalbu i dok se žalba ne riješi nemojte ništa plaćati.

 

Što se tiće potpisivanja na licu mjesta, to je nebitno, jer vas niti jedan policajac ne može nagovoriti da nešto potpišete protiv svoje volje, a taj potpis kao dokaz nema nikakvu pravnu vrijednost. Znači potpisali ili ne potpisali nešto policajcu na mjestu događaja, isto će vam biti kako je taj policajac odlučio, odnosno ako on smatra da je prekršaj počinjen on će napisati prekršajnu prijavu bez obzira na vaš potpis, jer da ste i potpisali s time što ste potpisali niste ništa priznali, mislim taj vaš potpis ne uzima se kao dokaz u danjem postupku, tako da i nakon što nešto potpišete policiji što vam se stavlja na teret, možete se naknadno po primitku rješenja žaliti. A policajac u svoja pismena koja vam je davao na potpis će staviti napomenu " odbio-la potpisati " i to je to. Nakon određenog vremena dobijete rješenje o počinjenom prekršaju na adresu stanovanja, pa onda proučite riješenje i ako imate rok žalbe i može se žaliti na to riješenje a smatrate da niste krivi žalite se, pa će te dalje vidjeti šta i kako će se stvar odvijati.

 

Ili uzmite odvjetnika pa neka vas on zastupa u danjem postupku što na tako mali iznos kazne od 1000 i nešto kuna ne bih preporučio jer je dobar dan kod odvjetnika 1500 kuna .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija