Jump to content

Prijava prebivališta


spago

Preporučene objave

Situacija je sljedeća.Imam vlasnički udio u obiteljskoj kući u Županji. Vlasnici ostatka su moji braća i sestre. Na toj adresi imam prijavljeno prebivalište i osobnu iskaznicu.Suprug mi je stranac na stalnom boravku i do danas je imao prijavljeno prebivalište u Zagrebu. Danas se odjavio i otišli smo skupa u PP Županja da se prijavi na novu adresu gdje ćemo ubuduće živjeti. Tamo su mu odbili prijaviti prebivalište, sve dok ja ne donesem ovjerovljene izjave braće i sestara da su suglasni da se on tu prijavi. Pravilnikom o strancima člankom 6 kaže se da se osigurano stanovanje dokazuje vlasničkim listom. Nigdje se ne spominje suglasnost suvlasnika. Što bi bilo kada neko ne bi bio suglasan? Znači li to da ga ja onda ne bih mogla uvesti u moj posjed ili da ja spavam u kući, a on van? Da ne spominjem da mu prijeti kazna od 500 do 3.000 kn ako ne prijavi prebivalište u roku od osam dana,kao i da se na vlasničkom listu vidi da mi sva braća i sestre(suvlasnici) žive u Australiji, Švicarskoj, Njemačkoj, te bi to bila nemoguća misija. U PP Županja odbili su mu izdati potvrdu da se on došao prijaviti a da su oni njegov zahtjev odbili. I voditelj mu je rekao da mu je najbolje da se on lijepo vrati u Zagreb i da će mu tamo biti naljepše. Što raditi?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija