Jump to content

Voznja i alkohol..Molim pomoc!!!


deki2110

Preporučene objave

Dana 13.04.2008.u mjestu Međurić upravljao sam motornim vozilom pod utjecajem alkohola.Bila je vecer i sa kumom sam se vracao iz obliznjeg disca.Izmjereno mi je 1,83 g/kg,te mi je jucer dosao prekrsajni nalog (dostavio policijski sluzbenik i to mojoj zenei,a ne meni na ruke) u kojem mi se izrice novcana kazna od 4000 kn i 8 mjeseci zabrane upravljanja vozilom B kategorije..Zanima me kakve su mogucnosti prigovora i zalbe na ovaj slucaj?Mozda to sto sam policijskom sluzbeniku izricito rekao da sam alkohol konzumirao minutu prije zaustavljanja,a nije me pustio pola sata (to sam bar cuo da se radi ako si neposredno konzumirao alkohol..),ili se bolje zaliti na materijalno stanje (imam zadnja 3 odreska place na 1 100 kn,pa malo dijete,putujem 40 km na posao svaki dan..)?Da li postoji jos neka mogucnost da se barem odgodi placanje novcane kazne i izbjegne oduzimanje vozacke dozvole na 8 mj (uvjetno ili sl.)?Unaprijed puno hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

-mislim da je puno bolja solucija zaliti se na slabo materjalno stanje i da vam vozacka treba za posao,no tu za sud postoji jedno jednostavno rjesenje koje se vama vjerojatno nece svidjeti-zatvor,dobro mozda ne bas jednostavno jer puno ljudi ceka "red" za zatvor,ali to opet ovisi o prekrsajnom sucu,malo je vjerojatno da cete docekati zastaru jer apsolutna zastara po novom prekrsajnom zakonu nastupa nakon 4 godine,a cak i nasi sudovi uspiju rjesiti predmet u tom roku

 

-sto se tice toga da policajac nije sacekao pola sata-tu vise nista nemozete,mogli ste nakon alkotesiranja potpisati da ne priznajete(poricete) rezultate alkotesta pa bi vas policajac morao voziti na uzimanje krvi i urina u bolnicu

 

-mozete se probati dogovoriti sa sucem da kaznu placate na rate,ako pokazete kajanje imate dosta dobre izglede da vam odobre placanje kazne u obrocima

 

-puno srece ali na vasem mjestu nebi se previse nadao,na primjeru nekoliko ljudi u zadnje vrijeme,bar sto se tice suda u Rijeci ne pokazuju apsolutno nikakvo razumjevanje za voznju u alkoholiziranom stanju-sto ne mora biti lose samo po sebi

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija