Jump to content

sporazumni otkaz zbog novog radnog mjesta


donaldduck

Preporučene objave

Postovani,

s obzirom da sam malo upoznata sa hrvatskim zakonima, zbog zivota u inozemstvu, molila bih vas za savjet.

Zbog nove ponude napustiti cu sadasnje radno mjesto urucivanjem "sporazumnog otkaza". Otkazni rok iznosi jedan mjesec, a novo radno mjesto trebala bih imati od pocetka listopada.

Iz osobnih razloga ne bih htjela ostati u firmi do kraja rujna, vec otici poetkom ili sredinom tog mjeseca.

 

Pitanje:

- da li postoji neki vremenski rok koji je predvidjen u okviru radnog prava kojeg moram postovati, a da se ne prekine kontinuitet mog radnog staza i prava koja me sljeduju?

- da li se moram u vremenskom periodu u kojem necu raditi, vec cekati pocetak drugog radnog mjesta, javljati na zavod za zaposljavanje?

 

Mozete me savjetovati sto da napravim.

iskreno zahvaljujem

DD

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da bismo Vam mogli pomoći, morate nam reći u kojoj državi radite? Ne može se za vas primjenjivati hrvatsko radno pravo ako ste državljanka Njemačke, odnosno ako je Vaše mjesto rada u Njemačkoj.

 

Morate biti precizniji. Zašto mislite da bi se na Vas trebale primijeniti odredbe hrvatskog radnog prava?

 

Napuštate li posao u inozemstvu pa dolazite u Hrvatsku raditi?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

donaldduck je napisao:

Radim u Hrvatskoj.

Ispricavam se, mislila sam da je to iz mog dopisa jasno... da sam u nekoj drugoj zemlji, savjet bi vjerovatno trazila tamo

:vrti:

 

Poštovana gospođo, Vaš dopis nije bio nimalo jasan zbog sljedeće rečenice.

 

donaldduck je napisao:

Postovani,

s obzirom da sam malo upoznata sa hrvatskim zakonima, zbog zivota u inozemstvu , molila bih vas za savjet.

 

Prema tome, mislim da nema potrebe da kolutate očima u odnosu na ljude koji Vam žele pomoći. Tim Više što na našem portalu savjete traže i ljudi koji su na bilo koji način povezani i s drugom zemljom.

 

Nadalje, u odnosu na Vaš upit, prema hrvatskom pravu sporazumni otkaz se "ne uručuje", njega zajednički potpisuju poslodavac i radnik. Prema tome, poslodavac i radnik u sporazumu o prestanku ugovora o radu (to što vi zovete "sporazumni otkaz") ugovaraju sve potrebne detalje.

 

Ako ste ugovorili da Vam je otkazni rok mjesec dana, trebali biste na sljedeće radno mjesto prijeći u roku 8 dana, kako biste održali kontinuitet prava iz prethodnog radnog odnosa.

Ugovor (novi) možete potpisati i prije nego Vam stari radni odnos prestane, dakle, prije nego odradite otkazni rok, s tim da nevedete da na tom novom radnom mjestu počinjente raditi sa datumom u kojem Vam neće proći više od 8 dana kod promjene radnog mjesta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija