Jump to content

razvod braka i majčinstvo


Dada28

Preporučene objave

Poštovani!

 

Trebala bih pravni savjet.

Već neko vrijeme se ne slažem sa svojim mužem, pretpostavljam da je riječ o prevelikoj razlici u karakterima i s njegove strane ne poštivanje dogovora u sitnim stvarima. Mogu li se rastati jednostavno zato što ga više ne volim ili ne želim živjeti s njim?

Imamo jednomjesečnu bebu. Ja sam na porodiljnom još 11 mjeseci i primam plaču 4250kn. Kako nisam primljena na neodređeno, vjerujem da nakon što prođe porodiljni neću dobijati plaću više. Muž ima privatni obrt i zaradi ovisno o situaciji i ponudama. Može li sud dodijeliti dijete njemu u tom slučaju? Tj. u kojim sve slučajevima sud dodjeljuje dijete ocu? Činjenica je isto tako da se on ne slaže s idejom razvoda braka jer ne želi ostati bez malene. Kojoj službi bih se mogla obratiti za detaljni razgovor i savjetovanje te pomoć ukoliko postoji?

Puno hvala unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dada28 je napisao:

Poštovani!

 

Trebala bih pravni savjet.

Već neko vrijeme se ne slažem sa svojim mužem, pretpostavljam da je riječ o prevelikoj razlici u karakterima i s njegove strane ne poštivanje dogovora u sitnim stvarima. Mogu li se rastati jednostavno zato što ga više ne volim ili ne želim živjeti s njim?

Imamo jednomjesečnu bebu. Ja sam na porodiljnom još 11 mjeseci i primam plaču 4250kn. Kako nisam primljena na neodređeno, vjerujem da nakon što prođe porodiljni neću dobijati plaću više. Muž ima privatni obrt i zaradi ovisno o situaciji i ponudama. Može li sud dodijeliti dijete njemu u tom slučaju? Tj. u kojim sve slučajevima sud dodjeljuje dijete ocu? Činjenica je isto tako da se on ne slaže s idejom razvoda braka jer ne želi ostati bez malene. Kojoj službi bih se mogla obratiti za detaljni razgovor i savjetovanje te pomoć ukoliko postoji?

Puno hvala unaprijed.

 

Nijedan brak se (pa makar to i jedan od bračnih drugova htio) ne može na silu ostaviti na snazi. Brak se razvodi zbog trajno poremećenih bračnih odnosa između supružnika, što ćete navesti u tužbi da je razlog zbog koju istu podnosite.

Ukoliko bračna zajednica ne funkcionira godinu dana, također je to za sud doboljan razlog za razvod.

Vi i supug možete sudu podnijeti prijedlog za sporazman razvod braka, u kojem ćete dogovoriti sve uvjete glede razvoda, ali i glede vaše bebe, jer se brak ne može razvesti bez da se riješe pitanja od posebnog interesa za dijete: kome će se ono povjeriti na primarnu roditeljsku skrb te s kojim će roditeljem dijete ostvarivati druženja i susrete, kao i dinamiku tog druženja. Također je nužno u istoj parnici i riješiti pitanje uzdržavanja maloljetnog djeteta.

Stoga bi bilo najbolje kada biste sa suprugom uspjeli postići dogovor oko navedenih pitanja.

Svakako će (jer je postupkom obuhvaćeno i maloljetno dijete) biti nužno sudjelovanje Centra za socijalnu skrb, koji će sudu biti dužan dostaviti svoje mišljenje kojem bi roditelju trebalo povjeriti dijete na primarnu roditeljsku skrb te s kojim bi dijete trebalo ostvarivati susrete, te kada i u kojem obliku i omjeru.

Sud će dodijeliti dijete onom roditelju, za kojeg bude smatrao da je podobniji osigurati mu nesmetani psiho-fizički razvoj, a sve u interesu djeteta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da je majka nuzna za djetetov odgoj, pogotovo u ovoj vasoj dobi, i mislim da nema suda koji bi digao jednomjesecno dijete majci,ako ga ona ni na jedan nacin ne ugrozava (alkoholizam droga....)To sto se on ne slaze jer ne zeli ostat bez malene nije dovoljan razlog da se vi predomislite u vezi vase zelje za razvod zar ne?A opet stanite na loptu i razmislite jeste li razmisljali o razvodu prije vase trudnoce i za vrijeme trudnoce jer sve na stranu ipak nama zenama hormini rade, a ne zove se trudnoca zalud DRUGO STANJE! Govorim iz vlastitog iskustva i iz iskustva svojih frendica. koliko god mi zene njekale da se nis s nama ne dogada ipak se nesto dogada, jer svi ti hormoni ipak poslje trudnoce treba da se vrate u prvobitno stanje i to je proces cudan na svoj nacin. Zene u tom vremenu ne vide i ne zele nikog pored sebe sem svog dijeteta,zato vam govorim da nije lose da malo pricekate i vidite kad se ta stvari vrate na svoje mjesto, sad opet ovisi i o onoj drugoj strani koliko je spremna prihvatit to novonastalo drugo stanje i koliko ga je spreman tolerirat.

E sada ak ne ide ne ide ...mislim da imate prava trazit pored alimenzacije i vase uzdrzavanje dok god ne budete u prilici nac neki konkratan posao za vase i djetetovo uzdrzavanje. Sad da se javite centru, opet sve vam je dvosjekli mac al bez njih ne mozete jer imate maloljetno dijete, tamo mozete poc i nemojte ici tamo sa stavom da vam treba informacija vec idite SLUZBENO, (da vam ne bude kao meni, jer poslje je bilo REKLA KAZALA) i onda malo po malo rjrsavajte stvari kak budu dolazile, a u ovom forumu mislim da ima svakakvih iskustava koja bi vam mogla pomoc u onom sto vas ocekuje....Drzim vam fige i sretno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija