Jump to content

molim vas da mi odgovorite, trebam li tražiti sudsku odluku o skrbnistvu nad djetetom


rican

Preporučene objave

Naime Javna ustanova Centar za soc rad Zenica mi je na osnovu člana 15. Porodičnog zakona/ Sl.list SRBiH, br,21/79 i44/89/ i člana 202 Zakona o općem upravnom postupku /Sl.list RBiH, br.2/92,6/92,21/92i 13/94 donio

 

R I J E Š E NJ E

 

da se , Malodobni Letić/Stanislav/Kristijan, rođen 13.03.1995.god u Zenici, povjerava na zaštitu i vaspitanje to jest meni, ocu Letić Stanislavu iz Zenice,Ul školska br, 5

 

 

ovo rješenje je doneseno po starom zakonu dok je Centar za soc rad imao ingerencije o povjeravanju djece kome da ih povjeri na brigu i vaspitanje,

u međuvremenu je izašao novi zakon koji je na snazi od prije dvije godine, stoga me interesuje trebam li ja sad pokretati postupak pred sudom kako bi mi sud dodjelio dijete na dalje skrbništvo i da trazim od suda da se majci moga sina oduzme roditeljsko pravo, obzirom da ga majka ne obilazi od rodjenja, ne izvršava svoje zakonske obaveze u zajednickom izdržavanju te je nepoznate adrese stanovanja što imam potkrepljeno od MUP-a ZE-DO Kantona i Centra za socijalni rad a to sam vam i prošlim objavama objasnio, te vas molim da me posavjetujete što mi je činiti po pitanju pokretanja postupka kod suda i dali je sadašnje riješenje Centra koje sam dobio 1996 god sada nelegalno.

unaprijed vam se zahvaljujem

S poštovanjem!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija