Jump to content

lakša prometna nezgoda - prigovor na prekršajni nalog


Falcao

Preporučene objave

Prije par dana skrivio sam lakšu prometnu nezgodu i policija mi je napisala kaznu od 1000 kuna zbog nepropisnog uključivanja u promet prema članku 45. st.1 ZSPC, kažnjivog po članku 45. st.4 istoga zakona.

Pošto imam 8 dana da podnesem prigovor nadležnom sudu putem PU/PP, zanima me da li mi netko može savjetovati što bih mogao navesti u prigovoru i da li uopće postoji osnova za žalbu u ovakvim slučajevima.

Hvala unaprijed!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da je na snazi "stari" zakon onda bi Vam masa ljudi savjetovala ŽALI SE !!! A onda kao razlog mogli ste navesti da vam ne odgovara to što tjedan ima sedam dana jer je to bilo odlučno da ste napravili nezgodu :smijeh: .

Sada je na snazi novi prekršajni i postupak ide puuunooo brže, tako da ćete teško dogurati do zastare.

A ako ipak uložite Prigovor navedite zašto je došlo do nezgode, naravno ne ono što vama ne ide u korist.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prilikom očevida i izrade zapisnika, načuo sam kako policajac kaže onom oštećenom kako mu je nešto isteklo, a ovaj se pravdao kako nije stigao produžiti. Nisam tada reagirao na vrijeme pa nisam pitao o čemu se radi, ali mislim da bi mogla biti vozačka dozvola, jer je automobil bio novi, imao je policu i kasko. Da li bih u tom slučaju imao osnove za žalbu?

I jedan prijatelj koji je pravnik, rekao mi je da otkad je uvedena zastara na 4 godine i povećane kazne, da se ljudi još više žale i da su sudovi još pretrpaniji pa i da je izglednije izgurati zastaru. Sad, možda to i ovisi od suda do suda, ali vrijedi mi pokušati, tako da ću svakako napisati prigovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moja iskustva, i razgovori sa prekršajnim sucima nisu baš takva kako Vi navodite. Znam prekršajne sudove kojima je riješenost predmeta za 2008. godinu, dakle tekuća godina preko 50%. I kako stvari stoje zastare će se mjeriti u promilima.

A za rasterećenost Visokog prekršajnog......mislim da imaju 98% manje predmeta :-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

može biti vozačka, polica osiguranja ili prometna dozvola, u svakom slučaju ne oslobađa te odgovornosti i nije osnova za prigovor. što se tiče zastare, ovisi o pretrpanosti suda na koji će voditi postupak, ali su mizerne šanse za zastaru jer uz sva izbjegavanja pojavljivanja pred sudom i vještačenja nema šanše da se razvuče na 4 godine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija