Jump to content

Promjena prebivališta( kupnja prve nekretnine)


adalovic

Preporučene objave

Pomoć!

Kupio sam nekretninu (stan) prije 2 godine te kako mi je prva nekretnina oslobođen sam plaćanja poreza na promet nekretnina. Na istoj adresi su mi prijavljeni i žena i dijete.

Rješenje o oslobođenju plaćanja poreza mi je stiglo.

Sada bi se prijavio na drugoj adresi.

Da li se mogu prijaviti na drugoj adresi i hoću li morati platiti porez.

 

Izvadak iz zakona:

"10. Porez iz točke 9. ovoga članka plaća se ako se stan ili kuća otuđi u roku od 5 godina od dana nabave nekretnine, odnosno ako Porezna uprava naknadno utvrdi da nisu bili ispunjeni uvjeti za porezno oslobođenje".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

promjena vašeg prebivališta nema veze, bitno je da u roku od 5 godina dalje ne otuđite nekretninu (ne darujete ju, ne prodate ju), jer u suprotnom plaćate porez na promet nekretninom.

 

promjenom prebivališta vi i dalje ostajete vlasnik navedene nekretnine, tako da vas promjena adrese ne treba zabrinjavati. :namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

 

Ja i moj dečko kupujemo nekretninu (od 134 m2) koja je i meni i njemu prva nekretnina.

 

Također ćemo i ja i on biti navedeni u kupoprodajnom ugovoru, ali ću samo ja biti nositelj kredita a on sudužnik. Da li u tom slučaju možemo oboje biti vlasnici navedene nekretnine.

 

Ako DA, zanima me da li će svaki kod plaćanja poreza biti oslobođen plaćanja poreza za 50m2? Drugim riječima da li ćemo platiti porez samo za 34 m2?

 

Voljela bih da mi odgovori pravnik

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija