Jump to content

Vremenski Rok


brizna

Preporučene objave

brizna je napisao:

Nazalost on se ne zeli dogovoriti .Djeca su malodobna.Ja sam bila na sve varijante spremna, ali on ne.

 

Koliko djeca imaju godina? Ako imaju 12, uzet će se njihovo mišljenje u obzir o tome s kojim bi roditeljem htjeli živjeti, ali naravno, na kraju će sud donijeti odluku koja je najbolja za dijete.

 

Ako nema sporazuma, morat ćete tužbom zahtijevati razvod.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To ovisi od svakog pojedinog slučaja, jer je svaki slučaj sebi svojstven i specifičan, pa Vam ne mogu točno precizirati. Mogu Vam kazati da tuženiku neće biti pametno izbjegavati ročišta, jer:

 

1. Brak se ne može razvesti dok se ne riješi pitanje s kojim će roditeljem djeca živjeti a koji će ostvarivati pravo susreta i druženja te pitanje uzdržavanja djece.

 

2. Ako izbjegava dolazak na ročišta, to će mu se uzeti kao otegotna okolnost kod donošenja odluke o naprijed navedenim pitanjima.

 

3. Ukoliko izbjegava pristupiti sudu, može ga se prisilno dovesti.

 

Napominjem da Vi možete (a što bih ja odmah na Vašem mjestu i napravio) tražiti da sud donese privremenu mjeru da se djece povjeravaju Vama na primarnu roditeljsku skrb i da je on dužan pridonositi za uzdržavanje. Privremena mjera regulira ova naprijed pitanja do donošenja pravomoćne presude.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija