Jump to content

problemi s HZZO-om


rover

Preporučene objave

Nakon povratka sa bojišta greškom službenice prijavljuju me u HZZO na poljopreivredno zdravstveno, iako sam im predočio potvrdu da sam razvojačeni branitelj. Nikad to nisam plaćao, tužili me 2 outa sud odbio tužbu zbog zastare pa opet ispočetka. SAdašnji dug-27000kn, u međuvremenu se zaposlio pa mi uzimaju povrat poreza. Napisao sam žalbe poreznoj i Hzzo proljetos ali nitko ništa. Ima li netko ideju kakao da ih se riješim-da li tužbom, kakavom i gdje. Mislim da je greška njihova jer da nije davno bi me dali na ovrhu a ovako mi skidaju malo po malo i kao oni meni čine uslugu.pomozi tko može i zna

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Budi malo detaljniji, pa ću ti pokušati pomoći:

 

1) kada je izvršena prijava na zdravstveno, kao poljoprivrednika, koje godine?

 

2) kada si se žalio u HZZO, jesi li dobio nekakvo rješenje?

 

3) jesi li bio prijavljen i na mirovinsko kao poljoprivrednik?

 

 

naime, postoji jedan jedini način na koji možeš osporiti tako utvrđeno činjenično stanje, a to je da retroaktivno tražiš poništavanje statusa osigurane osobe kao poljoprivrednika i to jedino samo i isljkučivo u upravnom postupku za koji je nadležan područni ured HZZO-a, no nije izgledno da ćeš imati uspjeha u tome, budući da si (najvjerojatnije) sam potpisao prijavu na osiguranje koje sada želiš osporiti.......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

rubens je napisao:

Budi malo detaljniji, pa ću ti pokušati pomoći:

 

1) kada je izvršena prijava na zdravstveno, kao poljoprivrednika, koje godine?

 

2) kada si se žalio u HZZO, jesi li dobio nekakvo rješenje?

 

3) jesi li bio prijavljen i na mirovinsko kao poljoprivrednik?

 

 

naime, postoji jedan jedini način na koji možeš osporiti tako utvrđeno činjenično stanje, a to je da retroaktivno tražiš poništavanje statusa osigurane osobe kao poljoprivrednika i to jedino samo i isljkučivo u upravnom postupku za koji je nadležan područni ured HZZO-a, no nije izgledno da ćeš imati uspjeha u tome, budući da si (najvjerojatnije) sam potpisao pijavu na osiguranje koje sada želiš osporiti.......

a)1994.

B)još ništa

c)ne, nikada

Naravno da sam sam potpisao ali nisam ja sam prijavu pravio. Ako dođem s uvjerenjem i tražim da me prijave kao razvojačenog branitelja onda ne očekujem da me spakiraju u poljoprivredno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čini mi se da od tog osporavanja statusa ne bude ništa, jerbo je u to vrijeme bio na snazi zakon koji je uzimao i katastar kao nešto prema čemu su se određene kategorije bile obvezne osigurati kao što si se i ti osigurao, no u kasnijim je zakonima pravo branitelja definirano na način da isti imaju biti pravo zdravstvno osigurani kao takvi, no samo ukoliko nemaju neku drugu propisanu osnovu osiguranja, tak da, velim sumnjam u uspjeh osporavanja takvog stanja.

 

Preostaje ti jedino nekakva zastara potraživanja doprinosa, a o tome je već bilo ovdje govora, pa pogledaj malo zastaru za doprinose i postupke koji ti stoje na raspolaganju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija