Jump to content

može li poslodavac prekinuti godišnji odmor?


mfran

Preporučene objave

Postavio bih, ako je moguće, pitanje iz naslova teme. Naime, poslodavac mi je nedavno prekinuo godišnji odmor i zvao me natrag na posao.

 

Taj postupak mi je opravdao činjenicom kako ipak ne može, a kako je mislio da će moći, organizirati posao.

 

Dodatni problem u konkretnom slučaju je, što je, osim ovog propusta, propustio napisati mi Rješenje o godišnjem odmoru tako da nemam nikakav dokument.

 

Zanima me, za ubuduće, da li poslodavac može prekinuti godišnji odmor za koji postoji rješenje? Npr., da u rješenju stoji: Radnik će prvi dio godišnjeg odmora koristiti od 10. 8.2008. do 22.8.2008. , da li poslodavac ima ikakvo Zakonsko pravo prekinuti godišnji odmor npr. 15.8.2008?

 

Unaprijed hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako ste zaposleni u nekoj državnoj službi, a na vas se odnosi kolektivni ugovor za DS i DN, rekla bih da je prekid GO ipak moguć kako je opisano u slijedećem članku tog ugovora:

 

Članak 29.

 

(1) Službeniku i namješteniku može se odgoditi odnosno prekinuti korištenje godišnjeg odmora radi izvršenja važnih i neodgodivih službenih poslova.

(2) Odluku o odgodi odnosno prekidu korištenja godišnjeg odmora iz stavka 1. ovoga članka donosi čelnik državnog tijela ili osoba koju on za to ovlasti.

(3) Službeniku i namješteniku kojem je odgođeno ili prekinuto korištenje godišnjeg odmora, mora se omogućiti naknadno korištenje odnosno nastavljanje korištenja godišnjeg odmora.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala vam na odgovorima. Radim u privatnoj firmi i nemamo nikakav kolektivni ugovor ili nešto slično. I poslodavac je i sam rekao u sličnim situacijama da za nas vrijedi samo Zakon o radu.

 

Dakle, mogao bih ga prijaviti inspekciji rada?

 

Da li tko od vas zna neki primjer što se događa nakon toga?

 

Što ta inspekcija tada napravi?

 

Mislim da bi takav postupak samo naveo poslodavca na osvetu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija