Jump to content

Odšteta poslodavcu - pomoć


ivan-zg

Preporučene objave

Molim odgovor na jedno pitanje.

Naime u ugovoru o radu koji sam potpisao na brzinu jer se direktorici žurilo stoji da ukoliko dam otkaz u roku 18 mjeseci moram poslodavcu nadoknaditi 50.000 kn. Razlog je taj što su ti novci kao uloženi u obrazovanje i usavršavanje posloprimca i osposobljavanje na to radno mjesto.

 

Da li je to legalno i može li se pobiti pomoću odvjetnika jer u toj tvrtci postoje brojne nepravilnosti u radu.

 

Pošto je prošlo 10 mjeseci, još 8 bih morao trpiti mobing koji a to mi se ne isplati budući da imam ponudu za puno bolje radno mjesto.

 

Koje su mi opcije? Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nek me netko ispravi ako griješim, ali negdje u ZOR-u stoji da radnik može potpisivati nešto takvo o vraćanju novaca koje je poslodavac uložio u njega, TEK NAKON ŠTO JE TROŠAK NASTAO. Pa je moja logika slijedeća: teško da su troškovi toga svega plaćeni prvi dan s kojim je ugovor, kužiš?

 

Uostalom, ako ikako možeš, pozainteresiraj se da li je cijena toga svega stvarno takva kao što stoji u ugovoru?

 

Ali čekaj...malo mi je poznato to pitanje...slično, sa ovih stranica.... :misli::namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo ja bih predložila, iako mi se čini malo vjerojatnim iz vašeg posta - sklapanje sporazumnog raskida ugovora o radu. Ovo u slučaju kada biste mogli sjesti s polodavcem, pokušati se dogovoriti oko otkaznog roka, završavanja svih obveza i osobađanja od tih troškova ili barem manje naknade.

Vjerovatno vam u ugovoru piše i da se trošak naplaćuje jedino ako svojevoljno odete ili dobijete otkaz uvjetovan osobnim skrivljenim ponašanjem. Ima li šanse da oni vama daju otkaz?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na sporazumni prekid poslodavac ne želi pristati. Traži isplatu,valjda iz inata. Koliko god firma dobro poslovala, nije ni njima za zanemariti 50.000 kn.

 

Objektivno uloženi novac u mene je možda 5.000 kn uključujući sve troškove seminara i slično,nikako više od tog iznosa. S time da sam ja firmi tokom radnog odnosa doprinjeo sa višestruko većom svotom kroz promet koji sam im osigurao korsteći stara poznanstva i nove kontakte.

 

Šansa da oni meni daju otkaz bi predugo trajala,a i morao bih nešto loše napraviti što mi nikako nije u interesu zbog daljnjih poslova koje mislim obavljati.

 

Šta je moguće da nitko drugi nije imao sličnu situaciju?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Naime u ugovoru o radu koji sam potpisao na brzinu jer se direktorici žurilo stoji da ukoliko dam otkaz u roku 18 mjeseci moram poslodavcu nadoknaditi 50.000 kn. Razlog je taj što su ti novci kao uloženi u obrazovanje i usavršavanje posloprimca i osposobljavanje na to radno mjesto.

 

 

mozete nam napisati sto tocno stoji u vasem ugovoru i sto znaci "kao ulozeni za obrazovanje" - to pise ili su vam tako rekli?

jer ovo bi mogao biti neki unaprijed odredjen iznos naknade stete ako otkazete ugovor o radu, sto je nistavno jer je protivno zakonu o radu i uopce ustavu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Joj, pa taj poslodavac može lijepo živjeti samo od toga da zapošljava ljude i dobro ih matletira tako da oni odu prije 18 mjeseci rada, a on skupi lovu, ma blesavo.A kako ljudi nemaju baš toliko para, bar ne većina, u džepu, onda bi još morali dignit kredit za isplatit poslodavca :smijeh: .

Dobro je rekla Sue nek tuži i dokaže na sudu da je na vas potrošio tu svoticu, vi se nemate se čega bojati.

Iako mislim da vas neće tužit ovo je samo da vas preplaši konta-možda upali.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija