Jump to content

Regresni zahtjev od osiguravatelja


zimogrozna

Preporučene objave

Tata je skrivio laksu prometnu nesrecu pod utjecajem alkohola. Dobili smo regresni zahtjev od osiguravatelja na ime odstete za vozilo te odstete za povrede(stavili su naravno okovratnike :( )

Osiguravatelj se nagodio sa Ostecenikom i osigurao mu finu naknadu. Buduci da je nastala totalka na nasem autu odjavili smo ga sto je dovelo i do prekida suradnje sa nasim Osiguravateljom.

Odsteta za vozilo je 3,3 puta veca od one obavljene na licu mjesta.

Cini mi se prilicno ocigledno da je Osiguravatelj platio u potpunosti sto je trazeno od strane Ostecenika te da rijeci "nagodba" nema mjesta u regresnom zahtjevu jer zapravo tata vise nije ni bio njihova stranka te im nije bilo u interesu da se za njega "bore".

Sta se moze poduzeti u svezi glede toga?

Moze li se ikako smanjiti regresni zahtjev? Moze li se uloziti zalba na rjesenje? Da li su uopce smjeli isplatit novac prije nego sto smo o tome bili obavijesteni?

Ocigledno je bilo odmah u startu da ce doci do regresa pa po tome da li su oni uopce mogli sklapati nagodbu u tatino ime za nas novac? Moze li se nekako dogovoriti otplata u ratama? Vjerovatno se nekih vaznih pitanja nisam niti sjetila...

Inace jos nismo ni bili na prekrsajnom sudu pa mi je malo blesavo da se ovo prvo rjesava...

Puno hvala svima koji mi odluce pomoci!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zimogrozna je napisao:

Moze li se ikako smanjiti regresni zahtjev?

 

 

Može se izvršiti uvid u sadržaj plaćenih iznosa i eventualno ukoliko za to postoje razlozi, osporavati visina.

 

 

Moze li se uloziti zalba na rjesenje?

 

Može.

 

 

Da li su uopce smjeli isplatit novac prije nego sto smo o tome bili obavijesteni?

 

ne samo da su smjeli, već su bili u obvezi.

 

Ocigledno je bilo odmah u startu da ce doci do regresa pa po tome da li su oni uopce mogli sklapati nagodbu u tatino ime za nas novac?

 

Nije to takva vrsta nagodbe kakvu navodite, u tatino ime.....

 

 

Moze li se nekako dogovoriti otplata u ratama?

 

Može.

 

 

Vjerovatno se nekih vaznih pitanja nisam niti sjetila...

Inace jos nismo ni bili na prekrsajnom sudu pa mi je malo blesavo da se ovo prvo rjesava...

 

Pravomoćno rješenje o prekršaju osnovni je temelj za regresni zahtjev, no obzirom na širinu građanskopravne odgovornosti, i na odredbe zakona koji uređuju rokove za isplatu štete, u konačnici postupak izgleda onako kao što ste ga sama opisala, uz napomenu da regresni zahtjev ne može biti veći od propisanog (cca 50000 i kusur tisuća kn).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija