Jump to content

Dostava rjesenja o nasljedivanju u inozemstvo


Zjena

Preporučene objave

Oko ovih sam se stvari vec duze vremena raspitivao, a nadam se da ce se na ovome forumu naci netko tko zna kako to ide..

 

Ostavinska rasprava provedena od pradjeda (naknadno pronadena imovina), napisano rjesenje i poslano nasljednicima kao i osobama koje nista ne nasljeduju ali temeljem prijasnjih rjesenja o nasljedivanju potrebno im je uruciti rjesenje...

I tu nastaje problem, jedan od njih je u Americi, a to zna trajati dugo, a jos me i sudac "ohrabrio" kako se mora iznova i iznova dostavljati rjesenje sve dok to ne primi ta osoba. Isto tako kaze da mu dode diplomatska obavijest kako ima posiljku i da dode po nju u konzulat. Posto ta osoba nema interesa za tu posiljku najvjerojatnije je nece ni htjeti preuzeti jer mora putovati vise sati u drugi grad... A prema sucu, posiljka se dostavlja dok je ovaj ne "odluci" primit... To je po meni apsurd pogotovo posto se ne radi o nasljedniku. Zanima me koje su moje mogucnosti u svezi toga?

Isto tako je problem sto se ta osoba cesto seli a nema sredene ni papire (putovnica...) - nesto tipa polu ilegalca. KOnzulat nema prave (vjerojatno) podatke o njegovu prebivalistu, a ja sam morao traziti njegovu adresu...

Ako itko zna sto se moze s pravne strane napraviti, unaprijed sam zahvalan... - prijatelj iz jednog drugog konzulata kaze da se pokusa jedan put dostaviti, a ako nema odgovora, onda se napravi obavijest u konzulatu koja mora stati 6 mj. izvjesena i ako se ne javi, onda se smatra kao da je primio - da li to stoji?

Cak mi pada na pamet angaziranje neke njihove agencije za dostavu rjesenja u ruke ali o tome imam malo informacija, a bubu mi je cak taj predsjednik suda bacio u uho...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija