Jump to content

Konfuzija


trex13

Preporučene objave

Malo sam zbunjen onim sto mi je policijskisluzbenik rekao, pa bih volio cuti ima li on pravo i sto mi je ciniti slijedece.

 

Naime, zaustavljen sam u naseljenom mjestu od strane policajca s laserskim "pistoljem" i brzinom od 80khm.

Rečeno mi je da je kazna 1000kn i jedan kazneni bod.

Nakon pravljenja raznih grimasa sluzbenik mi govori da mi on mogao spustiti brzinu za 10kmh tako da bi onda kazna bila 500kn, ali samo u slucaju da platim na licu mjesta.

Nakon sto sam rekao da nemam u djepu 500kn, on se kao smilovao pa rekao da ce mi napisati na uplatnicu tu "manju" kaznu od 500kn, ali ako ne platim u roku 8 dana, onda ce mi doci "veca" kazna od 1000kn i kazneni bod.

Pored uplatnice dobio sam i prekršajni nalog (u kojem stoji 500kn i 8 dana) i atest laserskog uredjaja i potpisao sam sto me je trazio da potpisem.

Osim toga policajac je bio potpuno sakriven kada mi je mjerio brzinu - ako igra ikakvu ulogu.

 

Prvo sto me zanima je kakve su to "igre" tipa "MOGU ti prepoloviti kaznu ako platis odmah" i "MOGU ti skinuti 10kmh"? Zar ne MORA skinuti 10kmh zbog tolerancije uredjaja?

 

Da li mogu napisati zalbu na to s obzirom da sam ispotpisivao sve sto je trazio?

Ako mi odbiju zalbu i budem prisiljen platiti kaznu, hocu li morati platiti 500kn ili 1000kn i kazneni bod?

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

trex13 je napisao:

Upisano prekoračenje je 20kmh.

 

Ok, vozili ste se brzinom od 80 km/h kroz naseljeno mjesto, gdje je ograničenje brzine pretpostavljam 50 km/h??

 

1. Svako prekoračenje brzine kretanja do 100 km/h se tolerira sa smanjivanjem brzine od 10 km/h!!

 

2. Svako prekoračenje brzine iznad 100 km/h se tolerira sa smanjivanjem brzine za 10 % od postignute brzine kretanja.

 

Članak 6!!

 

http://www.nn.hr/clanci/sluzbeno/2001/0669.htm

 

Znači vaša brzina se sa 80 km/h pušta na 70 km/h što je prekoračenje brzine za 10 -20 km/h, ako ste dobili nalog na 500 kuna to je to, nema više ni manje od toga!!

 

Znači otić platit ili se žalit, ne može doći nikakva veća kazna!!

 

Malo pročitajte zakon o sigurnosti prometa na cestama (NN 67/08)i ovaj pravilnik pa će vam neke stvari možda biti jasnije.... :palac:

 

Ovo sa skrivanjem...hmmm, svi koji budu kažnjeni za brzinu utvrđenu laserom tvrde da se policija skrivala, nisu vidjeli blicanje i solidarnost drugih vozača ili nisu vidjeli policajce...teško se možete vadit na tu foru...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija