Jump to content

Policijsko maltretiranje


Krvopija

Preporučene objave

Pozdrav svima,

 

trebao bih savjet.

 

Ovako, pokusat cu ukratko. HRVI sam u misovini cistog dosjea sa svega 4 prekrsaja i to prije 2000-te. Prije neki dan sam zaustavljen u rutinskkoj kontroli prometa i nekom psihopatcini se nisam svidio.

Nisam fizicki dirnut, ali sam psihicki maltretiran nekoliko sati za sto je posljedica pogorsanje moje bolesti. To su cinjenice.

 

E sad, mene zanima ako mi netko od "prakticara" ovdje moze reci kako bi moja prituzba i eventuana tuzba prosle u praksi? Dakle ne zanimaju me moja prava na papiru, znam ih, napravili su brdo pogresaka i od optuzbe da prevozim drogu s namjerom preprodaje (nikad nisam imao veze s tim stvarima) i rastavljanja vozila doslo je do "oprpstite dogada se".

Bez moraliziranja i pretpostavki molim, prica je toliko nevjerojatna da ju nemam mjesta ovdje cijelu iznositi.

Zanima me ima li smisla uopce pokusati se zaliti i sto ocekivati? Koliko bi takav postupak trajao, kolika je vjerojetnost da na kraju "vuk pojede magare", trebam li ocekivati "odmazdu" za vrijeme slucaja (upade u kucu, zaustavljanja na cesti "dojave i sl."

 

Hvala unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odmazdu ne trebate očekivati, a da li će netko na cesti gledati da li ste vezani, i da li ima naljepnicu na staklu, to možda da.

 

Inače za vrijeme za koje Vam je oduzeta sloboda imate pravo naknadu (dan oko 350 kuna, pa sad računajte sate)

 

Ako je na vozilu bilo opštećenja od rastavljanja imate i na to pravo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na brzom odgovoru.

 

Sad me jos zanima mogu li ja uopce tu sto napraviti ili ce se to vuci godinama, a oni mi se smijati u facu svo to vrijeme da bi na kraju dobili "NO NO, ne to vise radit'".

Ili mogu tamo sredit otkaz nekompetentnim buzdovanima i lokalnim serifima?

 

Jer mi se ne nateze tri cetiri godine da bi on dobio disciplinsku tipa premjestaja ili nesto sl.

 

Stvar je u tome sto su se u tome predijelu HR ljudi pomirili s takvim ponasanjem policije.

 

Ja sam bio kulturan i fin, te izvrsavao svaku njihovu zapovjed, to je najvjerojatnije jedini razlog sto nisam usput dobio i preko leda.

No ono sto boli je sto sam morao gledati brdo pogresaka koje rade i upozoravao na njih, a oni su mi se smijali u facu. I to sve s neverbalnom porukom "Ne mozes nista, tvoja protiv nas 10."

 

Moram napomenuti da ove "strahove" sto iznosim, ne iznosim iz vlastite glave, vec mi je odvjetnik rekao da je to tako u praksi. Te da bolje da zaboravim, jer se oni drze jedni drugih i malo se tu moze uciniti.

 

No ja ne mogu zaboraviti rektalni pregled i ostala maltretiranja, jer se nekom polupismenom idiotu digla neka stvar.

 

Sutra to mozete biti Vi, Vase dijete ili bilo tko zdrav i prav u ovoj banana drzavi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Huh. Za rektalni pregled im treba nalog suca i to dobro, dobro obrazložen a, trebali ste ga i vi dobiti. U njemu je moralo pisati koje su to osnove sumnje zbog kojih je nalog dopušten (namjerno navodim osonove sumnje a zapravo dokazi jer za takve pretrage nije dovoljna tek službena zabilješka tipa "iz prijateljskih izvora imamo saznanja da posjeduje drogu")

 

Ja bih poslao predstavku na rad policije MUP-u (unutarnja kontrola),a rekoh Vam za naknadu štete

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Isprika sto se tek sada javljam i jos jednom hvala na odgovoru.

 

Odsteta mi je potpuno nebitna.

 

Nije bilo nikakvog razloga za sumnju, a kamoli dokaza (uostalom to se vidi i po tome sto sam pusten).

 

Nalog sam dobio (neku drljavu kopiju) tek kad su me pustali. Na nalogu pise SUMNJA JE OSNOVANA. Nema zasto, nema price o dojavi, nikakvog obrazlozenja (iz svojih izvora znam da u to vrijeme nisu imali ni neku akciju niti ikakvu dojavu). Nije bilo nikakvih svjedoka pri pretresu, samo ja i 10 policajaca i pas. Pablo Escobar mi nije ravan :))) (smijeh iz ocaja i nevjerice)

 

Ja nikada nisam kaznjavan niti sam imao ikakvih problema s drogom, a ni zakonom uopce. U "redovitoj kontroli prometa" me je zaustavila interventna policija bez prometnika u ekipi, to je prva pogreska u proceduri, a dalje se samo nizu, ima ih brdo.

 

Uglavnom, odvjetnik je to sad preuzeo, pa cemo vidjeti sto ce biti dalje.

Jedino sto znam je da cu ja ovo goniti do Strasbourg-a ako bude trebalo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija