Jump to content

Vježbenički kod odvjetnika ili na sudu?


anonimno

Preporučene objave

jako, jako relativno. ovisi na kakvog odvjetnika ces naletiti. moze biti prva liga, dati sve od sebe da ti pomogne i onda si napravio pravi potez, a mozes naci na luzer koji te nece bas nista posebno nauciti, vec ces ili hlapitii ili crnciti za njega. na sudu mjenjas i odjele i suce, prodjes sve. tesko je za vrijeme vjezbenistva promijeniti odvjetnika principala, a ako to napravis vise od jednog puta ljudi ce se poceti zapitkivati da li je mozda problem u tebi. na sudu ces proci i promatrati radu dosta sudaca pa je sansa da vidis sto je u radu dobro a sto lose veca jer ces sam razluciti kakav je tko i pokupiti ono najbolje od njih.

 

no jedno jako vazno pitanje koje nitko ne spominje: a sto zapravo zelis raditi????

 

ja sam staz odradila kod odvjetnika jer nista drugo nije dolazilo u obzir, osobito ne sud. imala sam srece vise nego nesrece u odabiru. bilo je lijepih ali i jako ruznih strana posla, ali kad podvucem crtu - zadovoljna sam!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Kolegice i kolege, dragi mladi narode, da, sve je to u redu što pišete. Mislim da je jedna stvarno super stvar kada ovaj mladić može birati između odvj.ureda i suda. Ili je više nego naivan ili tko zna..

Iz mojih iskustava i mnogih mojih kolega, na sudu, u drž.upravi a i u mnogim odv.uredima, dipl.pravnik BEZ VEZE NE MOŽE DOBITI POSAO. Tako čitajući vaše poruke zaista je lijepo čuti kada netko može čak birati, ma zamisli.. A eto, mi ostali će mo i dalje truniti na birou, dok tatini sinčići biraju...

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ovakvi su mi najdraži - ja sam spakirala stvari, dosla u zagreb di doslovce znam dvoje ljudi, javila se u odvejtničku komoru - 20 dana nakon toga dobila posa - javila se za natječaj u drž. upravi - dobila posa

zato ti samo truni na birou jer čekaš da ti netko dobaci posao u krilo :-P

je napisao:

Kolegice i kolege, dragi mladi narode, da, sve je to u redu što pišete. Mislim da je jedna stvarno super stvar kada ovaj mladić može birati između odvj.ureda i suda. Ili je više nego naivan ili tko zna..

Iz mojih iskustava i mnogih mojih kolega, na sudu, u drž.upravi a i u mnogim odv.uredima, dipl.pravnik BEZ VEZE NE MOŽE DOBITI POSAO. Tako čitajući vaše poruke zaista je lijepo čuti kada netko može čak birati, ma zamisli.. A eto, mi ostali će mo i dalje truniti na birou, dok tatini sinčići biraju...

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

 

 

 

 

 

Re: xx Odgovori

 

Tko ti brani da volontiras???? Steknes iskustvo, polozis pravosudni pa dalje...

 

Ili ti je draze cubiti doma?

 

 

 

 

Pa ne ćube svi doma, neki kojima mamice i tatice ne mogu finacirati dok im draga dječica volontiraju, moraju biti konobari, radnici, prodavači i slično..

Ima i nas koji smo bili u punom radnom odnosu i paralelno studirali, sami sebe i faks financirali i ne možemo si dozvoliti, jer, naravno, nismo u mogućnosti da volontiramo. Moram raditi kako bismo preživljavali. A što se tiće volontiranja, mislim da ima posebna tema o tome, Malo se tu neke stvari krše sa Ustavom i Zakonom o radu..!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

 

Re: xx Odgovori

 

ovakvi su mi najdraži - ja sam spakirala stvari, dosla u zagreb di doslovce znam dvoje ljudi, javila se u odvejtničku komoru - 20 dana nakon toga dobila posa - javila se za natječaj u drž. upravi - dobila posa

zato ti samo truni na birou jer čekaš da ti netko dobaci posao u krilo

Citat:

 

 

 

Evo još jedne hercegovke ili dalmatinke u najveći dalmatinski grad..!

Pa to je lijepo, ali ipak je sve to netko malo i financirao... pusa...

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija