Jump to content

tablica alkohola u krvi


dobricina

Preporučene objave

Alkoholizirana stanja

 

- trijezno stanje (0,0 - 0,5 g/L alkohola u krvi) - lagani znakovi euforije, pričljivost, ljudi se dobro osjećaju (nakon jednog do četiri popijena pića)

- pripito stanje (0,5 - 1,5 g/L alkohola u krvi) - ljudi postanu nekritični, precjenjuju vlastite sposobnosti (nakon pet, šest popijenih pića)

- pijano stanje (1,5 - 2,5 g/L alkohola u krvi) - nestaju samokritičnost i kontrola, javlja se prostorna dezorijentiranost, mogući su povremeni gubici svijesti, vrtoglavica i povraćanje (nakon šest do osam pića)

- teško pijano stanje (2.5 - 3.5 g/L alkohola u krvi) - prevladava gubitak svijesti, tijek misli je kao u stanju između sna i jave (nakon osam do deset pića)

- stanje teškog trovanja alkoholom (3,5 - 4,0 g/L alkohola u krvi) - stanje stupora koje se može pogoršati do kome, dvoslike i zamućen pogled (nakon 10-15 popijenih pića)

- donja granica smrtonosne koncentracije (4.0 g/L alkohola u krvi) - dolazi do slabljenja svih refleksa i potpunoga gubitka svijesti, a zbog paralize centra za disanje i do smrtnog ishoda (nakon 15 i više popijenih pića)

 

Jedno piće

0,33 L 4,5-postotne pive

0,11 L 14-postotnog vina

0,015 - 0.03 L 50-postotnoga žestokoga alkoholnog pića

 

Napomena: ovo nije "službeno", postoje različite klasifikacije i opisi osoba pod utjecajem alkohola, ovo je "blaga" varijanta

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

@dobricina

 

- jedna stvar je u koju skupinu spadas po tablici, a druga je stvar kako osobno reagiras na alkohol

- takodjer je vrlo vazno znati koliko si dugo pio - odnosno da li se konc alkohola u krvi pocela spustati ili si strusio jos tri runde pa sjeo u auto...

- svatko ima svoj faktor - po meni si sa 1,18 toliko pijan da jos uvijek mozes zakljuciti da si pijan i da ti nije mjesto za volanom (ukoliko nisi klinac i ne uhvati te neko euforicno ponasanje, s usporenom voznjom ces vrlo vjerojatno sigurno stici doma ALI ALI ALI policajci upravo hvataju usporene vozace i vozacka je 100% baj baj)

 

 

 

@rubens

 

1. nakon 4 pivice 033 sigurno imas preko 0,5 (osim ako nemas 130kg?!?)

2. nakon dvije butelje vina po tebi nastupa donja granica smrtonosne koncentracije :smijeh::smijeh:

 

molim vas nemojte pisati tablice koje nemaju veze sa stvarnoscu.

tablica koja ne sadrzi: spol, starost, tezinu i vrijeme konzumacije ne valja nista!!!

postoje i drugi faktori kao sto je prazan ili pun zeludac, pijanac ili ne, ... , ali o tome jednom drugom prilikom :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ljutko,

 

nisam autor ove klasifikacije i analize, upravo sam iz tog razloga i stavio dolje NAPOMENU, pa nema potrebe za prozivanjem.

 

Sve štima, postoje razne studije i klasifikacije i mogućnost utjecaja alkohola na organizam, ponašanje, svijest.

 

A postoji i mogućnost da objavljeni post pročitaš više puta, pa se onda javiš.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

rubens je napisao:

...

A postoji i mogućnost da objavljeni post pročitaš više puta, pa se onda javiš.

 

ja sam upravo to i napravio, pa potom komentirao :kavica:

 

hajmo jos jednom procitati MOJ post pa ces shvatiti da sam ja komentirao tablicu KOJA JE POTPUNO BESMISLENA a ne "blaga" varijanta.

 

4*mala piva je ispod 0,5 I JESTE blaga (hihi jako blaga) varijanta

2 buteljke i korak do smrti - a sto je to :-P

 

ako vec nisi ti autor te tablice, mogao si ju barem procitati prije nego sto si ju postao i odsutiti kritiku koja je i vise nego na mjestu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Osobno mi je žao što ti mentalne mogućnosti ne dozvoljavaju da shvatiš da je upravo iz razloga koje gore navodiš autor te analize pod količinom pića naveo takve razlike, kak veliš:

 

4*mala piva je ispod 0,5 I JESTE blaga (hihi jako blaga) varijanta

2 buteljke i korak do smrti - a sto je to

 

pa ponavljam apel, čitaj postove više puta, zapravo onoliko koliko ti treba, obzirom na hednikep, a ukoliko imaš neku bolju analizu tablicu, bilo što, objavi ju ovdje, budi kreativan i koristan, a ne destruktivan, ljut........

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

petpetica je napisao:

ta glupa tablica se nalazi i u hak-ovom programu za obuku vozača

 

:misli: samo mi jos nemoj reci da je to i relevantna tablica koja se koristi na sudu

 

evo jedne formule (koja je i dalje neprecizna ali naspram ove tablice je IZUZETNA)

 

 

Formula alkoholiziranosti u promilima

 

@rubens

ti samo pricaj svoje (iako bi ti bilo bolje da sutis), a kad neki mladac popije cetiri male pive jer mu je netko rekao da mu tada jos nije nista ...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

:misli: samo mi jos nemoj reci da je to i relevantna tablica koja se koristi na sudu

 

 

@rubens

ti samo pricaj svoje (iako bi ti bilo bolje da sutis), a kad neki mladac popije cetiri male pive jer mu je netko rekao da mu tada jos nije nista ...

 

Na sudu se ne koristi nikakava tablica, već utvrđeno činjenično stanje na neki od načina propisanim zakonom, a definitinvo nitko nije nikakvom mladacu rekao da može popiti 4 pive i sjesti za volan, to je tvoje proizvoljno, pogrešno tumačenje.

 

Ove tabele, analize i procjene nisu usmjerene u smislu ZOPC-a, ni Prekršajnog zakona, već se radi o analizi koja se upotrebljava u medicinske svrhe, stoga je svaka daljnja rasprava koja je zahvaljujući tvojoj netoleranciji, nerazumijevanju materije i bahatosti definitivno otišla u krivnom smjeru, nepotrebna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

rubens je napisao:

definitinvo nitko nije nikakvom mladacu rekao da može popiti 4 pive i sjesti za volan

vs

rubens je napisao:

Alkoholizirana stanja

- trijezno stanje (0,0 - 0,5 g/L alkohola u krvi)...(nakon jednog do četiri popijena pića)

...

Jedno piće

0,33 L 4,5-postotne pive

djeca u vrticu bi ovo razumjela, jel moguce da ti i dalje ne razumijes sto si napisao???

 

 

 

 

koliko god ja bio netolerantan, bahat ili needuciran o materiji ...

rubens je napisao:

stoga je svaka daljnja rasprava koja je zahvaljujući tvojoj netoleranciji, nerazumijevanju materije i bahatosti definitivno otišla u krivnom smjeru, nepotrebna.

... 4*(mala piva)=4 male pive.

nisam ja pijanac, ali sam vise puta u zivotu popio po 4 male pive i znam da je to previse za voziti auto!

 

posto si ti tako tolerantan, skroman i upucen u tajne alkoholiziranih stanja, samo popij 4 male pive i puhni u alkotest kada te policajci zaustave.

na sudu predoci ovu svoju tablicu i racun da si popio samo 4 male pive, pa objasni sucu da su policajci pogrijesili jer si ti eto bio trijezan.

gospon sudac ce pazljivo slusati tvoju argumentaciju i smjeskati se jer gospon sudac bas voli ispred sebe imati pijanicu i trabanta, i bas takvima voli dati jednu finu kaznu. :-P

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ljutko,

 

treskaš gluposti bez veze, nepovezane bedastoće. Probaj shvatiti širinu problema i sagledati ga u medicinskom, prekršajno pravnom odnosno kaznenopravnom smislu, to sve skupa zbroji, oduzmi, razmisli, pa napiši zaključak.

 

Osobno obožavam ovdje takve tipove, bilo ih je gotovo pa na svim forumima, čekaju odgovor na postavljeni post, misle da nešto o nečem znaju, i onda počnu s takvim kvazi argumentima da prostiš s...., po onome tko je ponudio odgovor.

 

Zaista mi je enigma, zbog čega si zapeo za 4 pive, kad analiza govori ovisno o fizičkim predispozicijama osobe 1-4, što i sam gore na neki način apostrofiraš činjenicom spominjanja mladaca nasuprot osobe od 130 kg.

 

Unatoč tome što sam ti u predhodnim postovima ukazao na to da ova analiza nema veze se ZOPC-om, ni s prekršajnim pravom, eto opet trabunjaš o nekakvim argumentima pred sudom, da su policajci pogriješili ......što uopće nije ovdje tema.

 

Obzirom da sam procijenio da nisi osoba koja ima širinu znanja, ni očito dovoljan stupanj obrazovanja, ni iskustva, za daljnju raspravu o ovoj, pa ni bilo kojoj drugoj temi na ovom pravnom portalu, ovim definitivno zaključujem svaku daljnju raspravu s tobom.

 

Ujedno, želim ti sve najbolje u uzaludnim pokušajima da se ovdje uključiš u bilo kakvu kvalitetnu raspravu, pa te i stoga prepuštam kolegama koji imaju više volje i živaca za besplatnu edukaciju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

@rubens

 

hihi

 

ja serem a ti bisere prosipas. :palac:

da mogu, posalo bi ti PM, ali ovaj forum nema te mogucnosti pa moram ovako ...

 

svoju siroku edukaciju i poznavanje tematike zatakni si za sesir.

na fakultetu si mozda stekao odredjana pravna znanja, ali oko ove teme si tabula rasa.

 

argumentirao sam ti da si napisao glupost, dao sam vrlo kvalitetan link za racunanje alkoholiziranosti koji ima sve relevantne komponente (spol, starost, tezinu, visinu, vrijeme konzumacije, vrstu i koliconu pica, ...) a ti kao klopotec, jedno te isto.

 

zivio ti meni sretno

 

 

ps

prije voznje bolje pogledaj kakulator koja sam ja prilozio nego onu svoju tablicu :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija