Jump to content

oduzimanje prednosti pri pretjecanju!


imported_svabo

Preporučene objave

Imao sam prometnu nesreću prošli četvrtak navečer.

Cca 70 metara nakon desnog zavoja isao sam u pretjecanje automobila sa prikolicom koji se kretao po desnoj strani kolnika. U tijeku pretjecanja sam uočio da vozilo namjerava skrenuti lijevo u dvorište. bilo je prekasno za kočenje, te sam pokušao izbjeći sudar mičući se također lijevo. Vozač me nije uočio u retrovizoru te je "smotao puni" i ušao mi u putanju. njegovo vozilo sam pogodio svojim bokom automobila i završio u čempresima. ozlijeđenih nije bilo. moje vozilo je totalna šteta.

na licu mjesta su me ubjedili da sam kriv zbog povišene brzine, te smo se dogovorili da nema potrebe zvati policiju.

Dan poslije sam provjerio slučaj kod odvjetnika i policije, te mi je rečeno da je krivnja na strani vozača koji je skretao, pošto nema ni znaka zabrane pretjecanja, ni pune crte. No, čovjek sad ne želi priznati krivicu.

Dečki i cure, šta da sad radim??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

niste naveli sve podatke, kakva se središnja crta nalazila na kolniku, da li ste dali pokazivač smjera i kada, da li je drugi sudionik dao pokazivač smjera i kada.

 

ali, i kad sve to navedete dobili smo samo 1/2 priče.

 

ako ne želite očevid policije, preporučujem vam da idete od jednog do drugog osiguravajućeg društva i da se raspitate da li je ta registarska oznaka osigurana kod njih i njegovom osiguravatelju prijavite štetan događaj. on će biti pozvan u svoje osiguranje da da izjavu.

 

ukoliko želite očevid policije, kasno je da ih zovete, neće htjeti raditi očevid, ali možete napraviti jedan trik.

 

pođite na hitnu i prijavite bol u ruci. recite liječniku da je to posljedica prometne nezgode od prije par dana i bol nikako da prođe. budite uvjereni da će vam policija biti za petama u roku od pola sata

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

petpetica je napisao:

 

... ali možete napraviti jedan trik.

 

pođite na hitnu i prijavite bol u ruci. recite liječniku da je to posljedica prometne nezgode od prije par dana i bol nikako da prođe. budite uvjereni da će vam policija biti za petama u roku od pola sata

 

ova ti je dobra :palac:

 

 

 

a krivnja bi mogla lagano biti podijeljena. pretpostavljam da na kolniku uopce nema oznaka te bi policajci lagano mogli zakljuciti da se pretjecanje niti nije smjelo obavljati ....

 

ukoliko postoji kasko, na osiguranje i kraj price,

ukoliko ga nema, poslusaj petpeticu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija