Jump to content

doživotno uzdržavanje


toncivdnvidocq

Preporučene objave

Ok, a da li ona i ja sad možemo da sklopimo neki drugi ugovor da stan pređe odmah na mene, pošto ja i moja familija živimo u njezinu stanu evo več 20 godina a ona u stanu moje pokojne majke takođe 20 godina (gdje sam ja živio do dana preseljenja).

Ako može da li bi morao platiti porez i koliko posto.

Da napomenem Ugovor o doživotnom uzdržavanju je ovjeren na Općinskome sudu Split

To me zanima jer me strah da nakon njezine smrti nebi mi i ostali njezini nečaci pravili probleme tražeči nekakav svoj dio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nećaka niti ikog drugog se ne morate bojati,nitko nema nikakve nužne nasljedne zahtjeve iz te imovine.

A Ugovor o doživotnom uzdržavanju možete preoblikovati u Ugovor o dosmrtnom.

Tj. napiše se Aneks prvom ugovoru gdje utvrđujete da ste sklopili prvi ugovor te da ga poštujete i primjenjujete, ali ga mijenjate u naslovu i u onim odredbama koje reguliraju trenutka prijenosa vlasništva. Navedete točne članke ugovora koje mijenjate, navedete njihove nove sadržaje, stavite novu kaluzulu intabuladni, navedeta da obveza uzdržavnja i dalje ostaje.

Forma mora biti naravno sudska ovjera, ili solemnizacija kod jb, ili javnobilježnički akt.

 

Porez morate platiti kad tad, tj. u trenutku prijenosa vlasništva (sad odmah ili u trenutku smrti).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija