Jump to content

Najljubaznije molim skriptu


anonimno

Preporučene objave

U malo sam cudnoj situaciji. Radim u drzavnom nadzornom tijelu. Tijelo ima javne ovlasti ali mi kao zaposlenici nismo drzavni sluzbenici pa nemamo uvjet polaganja strucnog ispita. Ovo je blagoreceno cudno jer smo klasicno drzavno tijelo koje radi po ZUPu i sl.

Po prijavi sa www.uprava.hr vidi se da je pod opcijom D navedeno da prijavu podnosi osoba koja nije drzavni sluzbenik. Zna li mozda netko kakva je onda procedura sa ispitom uopce a posebno sa strucnim dijelom strucnog ispita.

(Upravo sam se vratio sa seminara u Ini, jucer nisam stigao otici pa nisam imao kog pitati danas)

 

takodjer molim koju dobru dusu da mi na franjo.presecki@zg.htnet.hr posalje skripte. Za uzvrat nudim pravne usluge i sl

:-D

 

unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukoliko ste zaposleni u tijelu koje ima javne ovlasti i postupate po ZUP-u obavezni ste položiti državni stručni ispit sukladno članku 295. Zakona o općem upravnom postupku.

Stoga, ne samo da imate uvjet za polaganje ispita već ste ispit i dužni položiti (ali to vaši u kadrovskoj očito ne znaju).

 

Tijelo u kojem ste zaposleni dužno vas je uputiti na polaganje državnog stručnog ispita i platiti vam ispit.

 

ukoliko imate dodatna pitanja, posve slobodno možete napisati (kao fizička osoba) pisani upit i uputiti ga Središnjem državnom uredu za upravu, Maksimirska 63

 

Isto tako, možete poslati e-mail na adrese navedene na internet stranici

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Najljepše hvala na brzom odgovoru.

 

Ipak te molim za konkretan savjet, ako se prijavim za ispit kao osoba koja nije državni službenik (dakle kao fizička osoba)

 

1) mogu li uopće pristupiti ispitu

2) što je sa specijalističkim ispitom (moje područje je najbliže onom za finacije/bankarstvo)

 

Malo mi je nezgodno spominjati o kojoj se instituciji radi jer bih mogao doživjeti linch od strane nekih kolega :-(

Bambi je napisao:

Ukoliko ste zaposleni u tijelu koje ima javne ovlasti i postupate po ZUP-u obavezni ste položiti državni stručni ispit sukladno članku 295. Zakona o općem upravnom postupku.

Stoga, ne samo da imate uvjet za polaganje ispita već ste ispit i dužni položiti (ali to vaši u kadrovskoj očito ne znaju).

 

Tijelo u kojem ste zaposleni dužno vas je uputiti na polaganje državnog stručnog ispita i platiti vam ispit.

 

ukoliko imate dodatna pitanja, posve slobodno možete napisati (kao fizička osoba) pisani upit i uputiti ga Središnjem državnom uredu za upravu, Maksimirska 63

 

Isto tako, možete poslati e-mail na adrese navedene na internet stranici

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kao fizička osoba izvan tijela državne vlasti i pravnih osoba s javnim ovlastima možete pristupiti polaganju ispita ako imate 32 mjeseca radnog staža na pravnim poslovima i u struci.

Posebni dio ispita bit će vam određen najvjerojatnije iz područja financija.

Program posebnog dijela dsi iz oblasti financija objavljen je u NN 200/03

 

Već sam negdje spomenula, prema Zakonu o državnim službenicima (primjenjuje se od 01.01.2006.) i uredbama koje tek treba donijeti -

99 posto od iduće godine nećete moći osobno podnijeti prijavu tj. kao osoba izvan onih tijela u kojima službenici moraju imati ispit

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Puno hvala. Moram priznat nekao na netu se ljudi počnu brzo persirat pa sam tako i ja odmah prešao na ti.

:-)

Ovo mi je dragocjena inoformacija (za polaganje kao fizičke osobe). Pravnik sam, imam 10 god staža od toga u državnoj službi 3,5 godina.

 

Danas sam dobio skripte (još jedanput hvala Jasminka!) pa odmah počinjem sa učenjem da položim do kraja godine.

 

BTW, pogledao sam članak 295 i sve mi je jasno. :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija