Jump to content

Molim Vas pomoć jer je jeko hitno


bilicvitak

Preporučene objave

Molim Vas pomoć jer je jako hitno

 

moja baka i djed većinu života živjeli su u izvanbračnoj zajednici u kojoj su dobili troje djece.

Baka je iz prvog braka imala jedno dijete koje nije živjelo sa bakom,a djed je kad se baka doselila k njemu imao troje djece koje je moja baka odgajala.

Djedova imovina još nije podjeljena do kraja ali su djeca iz braka bake i djeda(2 braka)odrekli se prava na majčin dio nakon djedove smrti.

Moja baka tako nikad nije imala ništa,a i sva ta imovina je bila djedovo nasljedstvo.

Mene zanima ima li bakino dijete iz 1 braka ikakvo pravo tražit neki majčin dio i mogu li bakina djeca iz 2 braka tražiti neki dio svoje majke samo za njih troje jer su razočarani postupanjem djedove djece iz 1 braka koji nisu starali za baku i djeda,ulagali u zajedničku grobnicu...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne može se skužiti jer je potpuno nesuvislo.

 

Što znači da imovina nije podijeljena do kraja? Ostavinska rasprava bila ili nije bila?

 

Kako su se djeca mogla odreći majčinog dijela poslije djedove smrti? Mogu se odricati samo svojeg dijela. Kakve veze ima to odricanje s bakom?

 

Baka i djed su živjeli u izvanbračoj zajednici, a imaju djecu iz braka bake i djeda???

 

Dajte ispočetka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nakon bakine smrti sva njena djeca (ona iz 1. braka i ona iz izvanbračne zajednice s djedom) imaju pravo nasljediti svu bakinu imovinu na jednake dijelove. Naravno, ako će djed preživjeti baku, tada i on sudjeluje u nasljedstvu sa svom bakinom djecom.

Bez obzira što sva imovina stoji na djeda, sva bakina djeca mogu tražiti da u ostavinu bake uđe i njena bračna stečevina, tj. dio imovine koju je ona zajedno s djedom stekla za vrijeme njihove zajednice svojim radom i ulaganjima.

Tada se taj dio imovine izdvaja, te je svi bakini nasljednici imaju pravo nasljedniti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija