Jump to content

nov pravosudni


eplpaj

Preporučene objave

do 31.08.2009 se polaže po starome ,a nakon toga po novome.

znači da uvjete moraš steći otprilike do 4 mj. kako bi se moglo pristupiti u 6mj.

ja uvjete stječem 01.04.2009. pa mi je u ministarstvu rekla da mogu na ispit pristupit u lipnju, mada mi to nije jasno jer uzimajući u obzir rok od 45 dana prije ispita to bi bilo negdje 15.05.2009. ,ali to ću već provjerit kad dođe vrijeme.

ako dođde do toga da neki ispitivač vrati navodno će se moći u 9 mj po starome , ali o tome će se više znati kad se donesu pravilici ..........

 

presude će se bodovati po novome , i bit će još jedna dodatna presuda koja će se navodno pisat ili upravno, radno, trgovačko pa po želji jednu izabere se , mislim da je tako ili čak presuda iz obiteljskog ne znam točno....

 

boduje se također usmeni , ali će navodno polagat se 2 po 2 predmeta , ali za to ne znam koliko je točno tako mi je rekao jedan kolega, a inače glede usmenoga će se nadodati europsko javno pravo............ možda čak da će neki predmet skinit koji je do sada bija.........

ali pročitaj malo rasprave na legalisu pisala je ekipa o tome , ja sam tako i saznala za tu novost....... svak zna po neki detalj......... ovo je više šta sam na brzinu pročitala i čula..... i navodno ako padneš padaš sve, ali ja sam eto po starome pa se time ne zabrinjavam ali se nadam da valjda neću okiniti......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da bi bilo najbolje nazvat ove iz Ministarstva, nego ovako skupljat informacije ko ćorava kokoš, a svatko govori nešto drugo...Hvala ti puno, bez obzira, ti si dala najkonkretniju informaciju.

 

Što s tim presudama, način bodovanja, pad, sve to..ne znam. Najgore mi se čini ideja da moraš polagat pismeni, pa usmeni za tri mjeseca, a rezultate pismenih ti kažu "najkasnije dva tjedna prije usmenog", što bi značilo da se možeš i dva i po mjeseca znojit prije nego saznaš jesi prošao pismeni...a time i cijeli ispit. Ma užas. Ne znam zašto naša struka uopće ovo ima - da, svaka ima svoj stručni, ali mi smo daleko najgori, mi možemo i stručni i pravosudni imat, a pravosudni je j noćna mora i šok za organizam. Nitko to ne mora proć, a i posve je besmisleno - zaboraviš čim položiš, osim onih grana kojima se i inače baviš. Smeće.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija