Jump to content

Tribina HOK-a za pravosudni


Miri7

Preporučene objave

zakon o vježbenicima stupa na snagu 01.09.2009. što znači da od tada ispituju po novome zakonu . do 30.08.2009. ispituju po starom zakonu..........

 

a najbolje ti je nazvat ministarstvo pravosuđa i pitat kad možeš izaći tj. koji mjesec.........

 

mada ni meni nije jasno nešto a to je da ja stječem uvjete misec dana prije tebe pa mi je rekla da mogu pristupiti ispitu u lipnju ....

 

ali ako uzmeno datum prijave 01.05.2009. i na taj dan se prijavi + 45 dana rok..... jer tribaš prijavit 45 prije nego što želiš izać ali od dana stjecanja uvjeta za polaganje ispalo bi 16.06.2009.... mislim da bi logično bilo da možeš prijavit za lipanj ali meni nije jasno ako sam ću ja steć uvjete u travnju kako mogu izać u lipnju a ne u svibnju ako mogu prijavit za 16.05.2009.

 

stoga najbolje ti je nazvat ih i pitat tako sam ja pa je žena rekla glede te primjene ali ako si po starome pa te vrati najvjerojatnije da ćeš moći polagati u 9 mj. po starome ali glede pada ne zna, tj. još se to ne zna jer će tijekom 1 mj. donijeti pravilik kojim će se detaljno regulirati cijela ta situacija........

 

 

nazovi pa baš javi šta ti je rekla kad možeš izać da meni možda nije falila misec u koji mogu izać ....... to mi nije jasno

 

a ako budeš po novome onda ima promjena........... a o tome najbolje pročitaj komentare koje je ekipa na legalisu pisala pa će ti bit jasnije......ja sam čak nešto o tome pisala..........

 

toliko od mene..........

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo ja sam bio.

 

Dakle, za početak pitanje; kako to da uvjete stječeš 01.05.2009.

Naime, sjednica IO komore je bila 25.10.2007. tad sam ja upisan, dakle 18 mjeseci + 1 dan je 26.04.2009. Tako da mi ovaj tvoj datum nije baš jasan kad se zna da sjednice nisu svaki tjedan.

 

Što se tiče novoga, Sučević je najavljivao moguću odgodu primjene jer smatra da neće uspjeti sve pripremiti do tada (npr. jedna od stvari je i izmjena kolektivnog ugovora za vježbenike jer moraju proći 150 teoretskih sati + 45 dana za učenje). Inače, prvi usmeni ispiti po novome se očekuju oko Nove 2010.jer će proći oko 2-3 mjeseca od pismenog do usmenog dijela, a ne kao sada, sve u tri dana.

Dobra vijset za one koji se uguraju u zadnje rokove po starom (lipanj 2009.) je da će u slučaju pada do dva ispita moći popravni polagati po starome.

 

Moj prijedlog, ako koga zanima, je da se i mi malo organiziramo i izborimo malu odgodicu primjene, ako ništa onda zato da nam neke stvari budu jasnije jer se na tribini vidjelo da ima još previše rupa oko toga.

Ako se mogao odgoditi ZERP, može se i pravosudni, ako su maturanti mogli u jedno jutro odgoditi državnu maturu, možemo vljda i mi to kroz skoro godinu dana. I sam Sućević je rekao da smatra da bi odgoda od 3-6 mjeseci bila idealna. Ajmo, ko će skupljati potpise....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija