Jump to content

Nasljedstvo djeteta


Samohrana-Petra

Preporučene objave

Zanima me da li postoji mogužnost, tj. što je potrebno napraviti (otići bilježniku, odvjetniku, napravit oporuku) da se pismeno napravi izjava ili nešto da u slučaju moje nesposobnosti ili nedaj bože smrti prije navršen epunoljetnosti mog djeteta, djetetovom imovinom koju nasljeđuje po mojoj smrti ne može ni u kom slučaju raspolagati otac djeteta, nego da se imenuje neka druga osoba po mojoj želji koja može raspolagati time dok dijete ne bude punoljetno. Inače nismo u braku, ne živi sa nama, ne brine za dijete pa se trenutno vodi u postupak radi potraživanja alimentacije.

 

Hvala na odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako jedan roditelj umre, drugi roditelj ostaje jedini zakonski zastupnik djeteta, ako je potpuno poslovno sposoban i ako mu nije oduzeta roditeljska skrb.

Ako vas to tješi, sva raspolaganja imovinom maloljetnika su pod nadzorom Centra za socijalnu skrb, što znači da Centar može roditelju uskratiti suglasnost, ako npr. roditelj želi prodati djetetovu imovinu, a to nije u interesu djeteta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija