Jump to content

Molim pomoć!


neca

Preporučene objave

Može je podignut dosta.. Do 10 g. ali, ukoliko je djelo izrazito teško kvalificirano, tad se primjenjuje kazna dugotrajnog zatvora.

To ovisi o količini, načinu, posljedicama i sl. Sudac je obrazložio presudu i kazna od 2. g. po st.2. nije ni najmanja, dakle, postoji vjerojatno olakotna ili olakotne okolnosti, ali i otegodne...To bi Vam najbolje odgovorio Vaš odvjetnik koji ima uvid u presudu i u cijeli spis.

Za ovakva djela je teško davat bilo kakve procjene, obzirom da je djelo samo po sebi složeno, ima više kvalifikacija i teško je to reč, ovako 'na pamet'...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kazna zatvora za djelo iz čl.173.st.2 je predviđena od 3-15 god.zatvora, a ovdje se radi o tome da je kazna na prvostupanjskom sudu izvanredno ublažena na 2 god. zbog olakotnih okolnosti a to su ranija neosuđivanost,da je osoba ovisnik,sudski vještak je potvrdio da je osoba u trenutku uhićenja bila smanjeno ubrojiva zbog utjecaja psihoaktivnih tvari,osoba je oženjena i ima dijete i priznala je djelo.

otegotna okolnost je vaga i količina 100 g. kokaina.

nikada nisam čula da je nekome vrhovni sud preinačio visinu kazne duplo pa vas molim da mi kažete da li je to moguće.

hvala :palacdolje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne računajte da će Vam Vrhovni sud smanjiti kaznu.

Županijski Vam je već smanjio kaznu onoliko koliko po zakonu može.

S obzirom na količinu i vrstu droge mišljenja sam da postoji mogućnost da se kazna i poveća.

Koliko i da li će se uopće povećati? To ne može nitko odgovoriti osim Vrhovnog suda kada pročita spis.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobro,ali ja ipak smatram ako kaznu preinače da ju ne mogu podignuti više od 1.god. jer gledam nekako logično ako je netko npr.dobio 5 g. nisu mu je digli duplo ali ja ipak nisam stručnjak za pravo pa n e znam.

I još jedno pitanje.

kada presuda postane pravomoćna nakon koliko vremene se može tražiti izvanredno ublažavanje kazne

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija