Jump to content

Ne isplata place zbog bolovanja


neno123

Preporučene objave

Štovani molim Vas pomoć radi se o jednom velikom trgovačkom lancu koji neću imenovati a situacija je sljedeca dana 27.10.2008 sam se razbolio otišao liječniku te dobio potvrdu o privremenoj nesposobnosti za rad koju sam faksirao poslodavcu,plaća je trebala biti 5-og u mjesecu ,svima je isplaceno osim meni jer kao nisam donio doznake za ta 4 dana koja nisam radio,lječnik opce prakse rekao je da potvrda je pravovaljani dokument do 42 dana te da se onda izdaju doznake.Ipak sam dobio doznake za 4 dana te su mi obecali isplatu place do 15-og ovaj mjesec medutim ništa,kontaktirao sam ih i kažu da ne znaju kada cu dobiti to placeno a nisam radio samo 4 dana u listopadu,te sam nastavio bolovanje od 01.11-15.11.08 i uredno donio doznake za taj period.Molim vas savjet što napraviti?

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

članak 76.zakona o radu:

 

1.radnik je dužan što je moguće prije obavijestiti poslodavca o privremenoj nesposobnosti za rad a najkasnije u roku 3 dana dužan mu je dostaviti liječničku potvrdu o privremenoj nesposobnosti za rad i njenom očekivanom trajanju.

 

2.ovlašteni liječnik dužan je radniku izdati potvrdu iz st.1.ovog članka.

 

3.ako zbog opravdanog razloga radnik nije mogao ispuniti obvezu iz gore navedenog,dužan je to učiniti što je prije moguće, a najkasnije u toku 3 dana od dana prestanka bolovanja.

 

ukoliko ste sve uredno odradili plaća vam MORA biti isplaćena za navedene dane bolovanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija