Jump to content

ovrha zbog neplacanja alimentacije


vivian

Preporučene objave

meni je dosuđena alimentacija jos dok sam bila maloljetna no niti jedna alimentacija nje uplacena, niti tijekom mojeg skolovanja niti redovnog studija. zanima me da li ove neisplacene rate do moje punoljetnosti moze utuziti moja majka ili mogu i ja, (za ove poslije punoljetnosti pretostavljam da samo ja mogu). isto tako me zanima koliko bi dugo trajalo da se pokrene ovrha na placi? s obzirom da je presuda ovrna isprava, izgleda mi kao da se to brzo moze pokrenuti.

 

unaprijed hvala na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vi trebate podnijeti zahtjev za ovrhom jer ste punoljetni i više nemate zakonskog zastupnika.

Uzdržavanje koje vam je trebalo biti uplaćivano u određenom mjesečnom novčanom iznosu je bilo namjenjeno vama,vašim potrebama.Bitno je da imate pravomoćnu sudsku presudu koja je i ovršna isprava.Ovrha se provodi osim na plaći (ili mirovini ili ostalim novčanim primanjima) i na ukupnoj imovini davatelja uzdržavanja,kao bi se naplatila neuplaćena a dospjala potraživanja.

Pri tome se zaračunavaju zakonske zatezne kamate od dana dospjaća pojedinog mjesečnog iznosa uzdržavanja do dana uplate istog.

Važno je da pokrenete ovršni postupak,a naplata potraživanja će se izvršiti ukoliko davatelj uzdržavanja ima novčana primanja ili imovinu koja može biti predmet ovrhe i čim sud utvrdi da isto postoji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija