Jump to content

SRAZMJERNI GODIŠNJI...BLIZU SAM OTKAZU???? HELP


blesankovicka

Preporučene objave

Bok!!!

Pripravnik sam u jednoj firmi 5 mjeseci i 20 dana ...sto bi znacilo za 10 dana punim 6 mjeseci neprekidnog rada.Nakon 6 mjeseci neprekidnog rada imam pravo na puni godišnji od 18 dana...no nije mi jasno sljedeće...naime,poslodavac me zeli poslati na godisnji odmor prije nego napunim tih 6 mjeseci neprekidnog rada,tj.na srazmjerni godisnji.Moze li mi tko objasniti dali ja kad prodje tih jos 10 dana...tj..nakon odradjenih 6 mjeseci imam pravo na ostatak godisnjeg odmora bez obzira sto sam prethodno koristila srazmjerni ili ne...jer ne vidim razlog za tako hitan godisnji osim ovog sto sam navela.

 

Unaprijed hvala :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U Zakonu o radu piše:

 

Rok stjecanja prava na godišnji odmor

Članak 50.

(1) Radnik koji se prvi put zaposli ili koji ima prekid rada između dva radna odnosa duži od osam dana, stječe pravo na godišnji odmor nakon šest mjeseci neprekidnoga rada.

 

 

Pravo na razmjerni dio godišnjeg odmora

Članak 51.

(1) Radnik ima pravo na jednu dvanaestinu godišnjeg odmora, određenog na način propisan člankom 48. ovoga Zakona, za svakih navršenih mjesec dana rada u slučaju:

– ako u kalendarskoj godini u kojoj je zasnovao radni odnos, zbog neispunjenja šestomjesečnoga roka iz članka 50. stavka 1. ovoga Zakona, nije stekao pravo na godišnji odmor,

– ako radni odnos prestane prije završetka šestomjesečnoga roka iz članka 50. stavka 1. ovoga Zakona,

– ako radni odnos prestane prije 1. srpnja.

(2) Pri izračunavanju trajanja godišnjeg odmora na način iz stavka 1. ovoga članka, najmanje polovica dana godišnjeg odmora zaokružuje se na cijeli dan godišnjeg odmora.

 

Prema tome, ako ste pripravnik, tj. prvi put ste se zaposlili, Vi nemate pravo na srazmjerni dio godišnjeg odmora dok ne navršite 6 mj. neprekidnog rada.

:-o:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija