Jump to content

Kupoprodajni ugovor za nekretninu-stan-starogradnja


tanja350

Preporučene objave

Pozdrav svima.Molila bih da mi odgovori netko tko se stvarno razumije u nekretnine.

Zanima me konkretno, kako ja mogu biti sigurna, kada sklopim predugovor uz kaparu sa prodavateljem stana, da on takav ugovor neće sklopiti sa više kupaca i što se dešava u tom slučaju ako to i napravi?

Da li on , po zakonu, meni treba isplatiti duplo veći iznos od kapare?

Kako sam ja uopće zaštićena?

Da li netko ima primjer predugovora i kupoprodajnog ugovora? to bi bilo idealno!

Možete mi poslati na mail: more350@net.hr

 

Iskreno, ja bih sama sastavljala te ugovore, bez odvjetnikove pomoći ,uz ,naravno, primjer nekog ugovora.

Zanima me, kada ja sastavim te ugovore i napišem ih, da li javni bilježnik može meni reći da li je ugovor sastvaljen u redu ili njega to ne zanima ili naplati i to?

 

Da li znate koliko bi me došli svi troškovi do konačne solemnizacije i kada napraviti primjerke tabularne izjave za prodavatelja?

 

puno ćete mi pomoći ako mi točno odgovorite...

unaprijed zahvalna :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

članak 7.u ugovoru je tabularna izjava i neplaća se posebno

 

na predugovoru navedeš kaparu(obavezno)i vračanje duple kapare ako prodavatelj odustane od kupoprodajnog ugovora.

u predugovoru navesti da prodavatelj može izvršiti uvid u gruntovnicu,tražiti novi vlasnički list uvid u poreznu itd. radi dugovanja.

sa predugovorom u gruntovnicu i napraviti zabilježbu predugovora

u predugovoru navesti da zabilježbu brišeš po dostavi ugovora

 

ko prvi priloži ugovor u gruntovnicu na upis taj je i vlasnik kupljene nekretnine,znači isti dan po potpisivanju ugovora istim i upisatu pravo vlasništva u gruntovnici.

 

treba ti ugovor (ovjeren od JB)prijedlog za upis(dobiješ u gruntovnici),250,00 kn sudska pristojba,kopija domovnice

ugovor u roku od 30 dana prijaviti u poreznu,obvezno.

 

ako imaš gotov ugovor javni bilježnik ovjeri taj ugovor

 

predugovor i ugovor na PM

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija