Jump to content

Tvrtka ne dozvoljava korištenje prava na bolovanje!!!?


virtuoz

Preporučene objave

Molim pomoć,

 

radnik sam u turizmu zaposlen na određeno vrijeme u jednoj tvrtci. Za vrijeme turističke sezone uredno sam obavljao svoj posao. Preko zime, kada nema posla, koristim slobodne dane. Budući da sam nedavno imao operaciju želim otvoriti bolovanje, i kada mi ono istekne, ponovno nastaviti koristiti slobodne dane. U tvrtci mi kažu da ne mogu otvoriti bolovanje jer sada ne traje sezona i ne radim. Što da radim? Što kaže zakon po tom pitanju? Unaprijed hvala!

Virtuoz

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako sam dobro razumio vi koristite tzv. kompenzacije?

 

vi jeste u radnom odnosu međutim:

 

zakon o obveznom zdravstvenom osiguranju definira bolovanje kao naknadu plaće zbog privremene nesposobnosti, odnosno spriječenosti za rad radi korištenja zdravstvene zaštite.

dakle, riječ je o odsutnosti s rada zbog bolesti ili ozljede.

 

vaša odsutnost sa rada nije uzrokovana ni bolešću ni ozljedom već prirodom posla (sezonski posao) pa nema ni elemenata da ostvarite svoje pravo sa osnova bolovanja.

 

to je moje tumačenje zakona, koje ne mora biti točno.

 

isto tako, moguće je da je kolektivnim ugovorom to pitanje regulirano drukčije, pa se stoga malo raspitajte.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija