Jump to content

par pitanja - obrt i udruga - financije


zbora

Preporučene objave

poštovanje,

zanima me ima li poreza i na koji način se financira udruga van granica RH?

primjerice da neka firma iz Njemačke želi donirati neke novce na udrugu?

 

Drugo,

mogu li ja kao budući vlasnik obrta sam novce uplaćivati na račun obrta kao novce za rad? Ima li na tome poreza?

 

Vjerujem da mi nitko na obrt nemože uplatiti novce kao za udrugu kroz donaciju, smijem li ja sam sebi uplatiti i do kojih iznosa?

 

mogu li ja kao vlasnik obrta i predsjednik udruge donirati novce s obrta na udrugu?

 

To je to :) hvalaaa

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1.firma iz inozemstva može donirati novce udruzi iz RH.u poreznoj upravi dobit ćete dokument:"potvrda o primljenoj novčanoj donaciji iz inozemstva" u kojemu će stojati ukupan iznos donacije.kada trošite donaciju na kupnju onoga što vam treba,morate od dobavljača uz račun tražiti da vam (pečatom i potpisom) ovjeri u navedenoj potvrdi iznos koji ste iskoristili.

nije ništa komplikovano i ne plaćate porez na inozemnu donaciju.

 

2.kao obrtnik možete na svoj žiro račun stavljati pozajmicu vlasnika ili druge osobe i ona nije oporeziva.

 

3.i kao obrtnik možete dobiti donaciju, isto kao i za udrugu.

 

4.možete donirati novce s obrta na udrugu,koja je neoporeziva do 2% ukupnog godišnjeg dohotka ali vam je jednostavnije novce prebaciti kao pozajmicu (posudbu)te je kao takvu kasnije možete i vratiti (podići gotovinu)s računa,na ime povrata pozajmice.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija