Jump to content

Zapisnik vs. prekršajni nalog - krivo vrijeme događaja


Bushmen

Preporučene objave

potpisao sam policijski zapisnik o izmjerenoj brzini, 79 km/h samanjeno na 69 u selu + preticanje djelomično preko pune crte van naselja.

 

Stigao prekršajni nalog, u kojem je krivo navedeno vrijeme događaj u odnosu na onaj s zapisnika. mogu dokazati da sam u to vrijeme bio u jednoj firmi (portir), a imam i putni nalog od moje firme.

 

mislim napisati prigovor i na osnovu te razlike u vremenu tražiti odbacivanje optužbe.

 

ili da tražim smanjenje kazne pošto više od 5 godina nisam počinio prekršaj.

 

Kazna je 500 +500 + 100= 1100 kn.

 

Što je pametnije?

Iskustva?

 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pod pretpostavkom da mislite na saborske zastupnike kao „korumpirane moćnike koji mogu sve“, onda ni njima (kao ni vama) točna naznaka vremena doista ništa ne znači, štoviše, kao takvim "moćnicima" ništa im ne bi značili ni puno važniji podaci, oni jednostavno i prema vašem pretpostavljenom mišljenju „mogu sve“.

Zato mi i dalje nije sasvim jasno na što ste mislili, jer ni za ovakve „moćnike“ vrijeme doista ništa ne znači.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 godina kasnije...
To će se smatrati sitnom greškom. Neće vam to koristiti.

 

evo nakon skoro 4 godine dobio sam poziv na prekršajni sud, nakon prigovora. (21.11.2012 će biti 4 godine)

Izmjerena brzina u naselju 79 km/h.

I van naselja započeto preticanje preko pune (samo malim djelom, pregledno i ravna cesta) završeno na isprekidanoj.

Vozilo ispred se kretalo brzinom ne većom od 40 km/h.

Umanjeno za 10 km ispada 69 što je 19 km/hviše od dozvoljenog. prekršaj iz 2008. potpisao policijeski zapisnik.

Uložio prigovor na prekršajni nalog od suda jer su napisali krivo vrijeme dogđaja. u policijkom zapisniku piše 15:50 što odgovora istini, a u prekršajno nalogu od suda piše 15:15.

 

 

Kaznu ne želim platiti. Nemam prekršaja više od 10 godina.

 

 

Od znaka ulaska u mjesto (ograničenje 50 km/h) do mjesta na kojem me zaustavio policajac je cca. 260 -270 m.

Policajci su se smjestili taman ispred znaka ograničenja 70 km/h (mjesto s obje strane ima pješačke staze) pa je dalje dozvoljeno 70 km/h.

 

 

Brzina je mjerena prema policijskom zapisniku na udaljenosti od 175 m.

Negdje se mislim spominjalo da se nakon znaka ograničenja brzine dozvoljava 200 m za prilgodbu brzine.

Da li to netko pouzdano zna da je tako i ako da koji zakon, pravilnik.

 

 

 

Prijedlozi obrane?

 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pravilnik o načinu postupanja policijskih službenika u obavljanju poslova nadzora i upravljanja prometa na cestama objavljen u NN 141/11 u članku 19. stavku 2. i 3. ograničava policijskim službenicima utvrđivanje mjerenja brzine na udaljenosti manjoj od 100 odnosno 30 metara od postavljenog prometnog znaka, a Zakon o sigurnosti prometa na cestama (za vas važeći je onaj objavljen u NN 67/08) to ograničavanje rada policajcima "ne priznaje" i navodi da je vozač dužan prilagoditi brzinu kretanja vozila da može pravodobno postupiti prema prometnom pravilu ili znaku, dakle odmah. Policijski pravilnici se po tom detalju nisu mijenjali od počinjenja vašeg prekršaja.

 

Mišljenja sam da vam gore navedeno neće pomoći.

 

I dalje mislim, kao i prije 4 godine da bi obranu trebali zasnovati na nekažnjavanosti i tražiti od suda smanjenje kazne.

 

Sretno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...

Drugi put ću biti pametniji i poslušati što mi govori PetPetica. Nažalost nisam poslušao Vaš savjet i ostao sam pri svojoj tvrdnji. Sudkinja je njihovu grešku protumačila kao administrativnu grešku, od malog značaja, te mi je izrečena novčana kazna bez mogućnosti žalbe.

 

Eto.

Možda bude nekome od koristi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija