Jump to content

Namjerno prouzročena prometna


LMC

Preporučene objave

Interesira me da li postoji mogučnost da me tuži osoba koja je namjerno prouzročila prometnu nesreću s materijalnom štetom? Dolazeći mi u susret oduzima mi prednost skrečući u lijevo i time prouzročava prometnu nesreću jer je došlo do frontalnog sudara. Nakon toga da izjavu da je to učinio namjerno jer ja nisam tu smio biti.

:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vi tu niste smjeli biti??? Ako imate zabranu pristupa negdje ili nekome dobit će te sankciju od policije. Naravno može vas i građanin tužiti i po kaznenom djelu i po prekršaju - optužnim prijedlogom. Naravno da će za to trebati imati dokaze.

 

Što se tiče vaše prometne nezgode, osiguravajuća društva ne odgovaraju za štetu koja se prouzroči sa namjerom. Možda vas upute da odštetu tražite od Hrvatskog ureda za osiguranje, a putem nekog od osiguravajućih društava. Na kraju će te dobiti određen iznos novaca koje će to osiguranje regresno potraživati od počinitelja namjernog sudara uvećano za troškove i kamate.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija