Jump to content

Forma pri davanju otkaza


Ficus

Preporučene objave

Molila bih za savjet.

U Instituciji u kojoj radim sada već pet godina najavila sam otkaz u mjesecu svibnju s nakanom da odem u rujnu (točno pet godina po zapošljavanju u istoj. Zbog toga što sam im potrebna zamoljena sam od strane šefa da produžimo taj rok do mjeseca ožujka. Pristala sam na to i sada me zanima koji su koraci (formalni) prilikom davanja tog otkaza. Želim da mi zadnji radni dan bude 28. veljače 2009. g.

Molim vas, znači li to da 30 dana (koliki mi je otkazni rok po Ugovoru koji je na neodređeno)prije 28. veljače trebam uputiti pismeni zahtjev za otkaz? Da li se to tako radi ili postoji i nekakav službeni formular koji je ispunjava tom prilikom?

Zahvaljujem na savjetima i odgovorima.

PS. Naime, želim da sve bude zakonski uredno po tom pitanju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako želiš da ti zadni radni dan bude 28.02. otkaz trebaš dostaviti poslodavcu 30 dana prije.

Što se tiče forme ne trebaš se zabrinjavati jer otkaz radnika ne treba biti obrazložen, znači mogla bi napisati nešto ovako:

Mate Matić

adresa

 

Ime poslodavca

datum______

 

Temeljem čl.105. Zakona o radu dajem

 

REDOVITI OTKAZ UGOVORA O RADU

Redovito otkazujem ugovor o radu sklopljen dana______ na neodređeno vrijeme, te mi radni odnos prestaje dana_____ tj. istekom otkaznog roka.

 

Potpis

 

Napiši ga u dva primjerka i nek ti na oba dva udre pečat na kojem piše datum primitka jedan ostaje poslodavcu,a jedan tebi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija