Jump to content

Presedan!


bucko

Preporučene objave

Zamislite, nakon sedmogodišnjeg rada u inozemstvu ponukan ženinim pozivom: «Vrati se, sad ili nikad više», željan nje i dvoje maloljetne djece, našavši posao nedaleko mukotrpno izgrađene nam kuće, kako sretan sam bio!

Novci u džepu za obnovu voznog parka, ideje u glavi kako nam život učiniti konačno ispunjenim...

Dočekala me sretna, nasmijana, dječica velikih očiju znajući da tata više nikamo ne ide...

A onda...

Nakon par dana: «Mislim da je u redu da ti kažem, imam drugog, nadam se da ćeš me shvatiti, nije ništa ozbiljno ali nadam se da možemo živjeti pod istim krovom kao prijatelji»

Nije mi trebao teleskop da ugledam sve zvijezde, pokojnik bi mi zavidio na bljedilu, orkani su bili puževi u poređenju sa mojim mislima!

20 godina braka, ispunjavanje svih mogućih želja, neka je obitelj na okupu, ma mogu ja i sa 10 eura nazad, snaći ću se.

«Čuj, znam da je razdvojenost utjecala na sve, povucimo crtu, zaboravimo prošlost, ni tebi ni meni nije bilo lako ali...»-pokušao sam.

Nakon par dana poziv na sud, gospođa želi da se koristi svojim pravom na podjelu imovine po članku ////, podnešena je tužba za rastavu braka!

Odvjetnici uzimaju stvar u svoje ruke, izvodi procjenitelja, kuca vrijedi 300.000 kn, daj pola!

Okolnosti su htjele da nasljedim određenu svotu od osobe koja je umrla u mukama, na sudu traže isplatu ili nude polovicu. Ok, plaćam, prihvatio sam sve uvjete. A pokretnine? Nosi što hoćeš, samo mi djecu ne diraj.

Centar za socijalni rad određuje meni skrbništvo nad djecom, sud dvojbi...

Vrijeme teče, polovica, iznos od 150.000 kn mora se isplatiti.

Moj odvjetnik dvojbi, krenulo je naopako, ako daš novac tužit će te do beskraja, ostat ćeš bez djece.

Sjetim se nagodbe:»Tuženi mora isplatiti tužiteljici iznos od 150.000 kn u roku od trideset dana»

Nije naveo kako, nije naveo na koji način, nije naveo na koji račun.

U međuvremenu mjesecima plaćam sve račune, čak i telefonske koje ona pravi od preko tisuću kn mjesečno, vrtić, struja, voda...

Gospođa kupuje modne hitove, za djecu će tata brinut, ali tu je, čak navodi na sudu da zajednički skrbimo o djeci!

Ima toga još ali- opet slučajnost me navede na pomisao, čekaj, kako da joj isplatim? Zašto na tekući račun, pa ima ona i štednu knjižicu kod druge banke. Ne mogu ju natjerati da pomogne u plaćanju računa, emocije nakon par mjeseci ludila sam ostavio na stranu, radim kuham djeci, čistim,vodim ih doktoru.

IDEJA! To je što želim čuti vaš komentar ma kakav bio, a i za svaki savjet sam zahvalan.

ISPLATIO SAM NAVEDENI IZNOS NA NJENU ŠTEDNU KNJIŽICU na kojoj sam imao punomoć i nakon par dana otvorio djeci štedne knjižice i prebacio sav iznos!

Naravno, tražili su ovrhu, proces je još u tijeku ali u žalbi sam priložio sve dokaze da je isplata pravovremeno izvršena. Hm, koliko puta sam ipak htio novac joj ponovno vratiti, ali konačno, brak službeno još uvijek postoji, zašto platiti nešto što će konačno zajednička nam djeca jednom naslijediti?

Vaš komentar? Šta da radim, smrznuo sam lovu a osobno grcam u minusu i dugovima, odvjetnik mi dosad uzeo ca 20.000 kn

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija