Jump to content

Uhićen zbog konzumiranja trave


Oktan

Preporučene objave

Evo molim pomoć, dakle jednog mojeg prijatelja su uhitili zbog posjedovanja i prodaje marihuane (imao je oko 70 grama) a mene i još trojicu su priveli (idući dan) i priznao sam da sam pušio 5 puta.Kakvu kaznu mogu očekivati ? - Još to sve treba pred istražnog sudca. Ja sam četvrtoosumnjičeni. Mogu li sada dok to još nije došlo pred istražnog sudca izvaditi potvrdu o nekažnjavanju ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zbog konzumiranja vas ne bi trebali kaznit. Jedino ako ste uhvaćeni u posjedovanju ili ako ste dali prostor (stan, vozilo) nekom da konzumira ili ste "častili" nekog.

 

 

Prijatelju koji je uhvaćen da prodaje ide najmanje 2 godine zatvora bezvujetno.

 

Poztvrdu da se ne vodi kazneni postupak možete izvaditi ako niste pod sudskom istragom, a vjerujem da niste osim ako niste prodavali drogu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bogu hvala da je još netko to skužio, ni blizu nisu jedna te ista stvar.

Sami im nazivi to govore s time da eventualno vođenje postupka na jednom sudu uopće nije poznato drugom sudu pa se događaju i takvi apsurdi da se izdaju potvrde da se ne vodi postupak naravno samo na tom sudu i da mi je znati što onda takva potvrda znači. Ma potpuna ludnica, ali sve to pije vodu. Za nevjerovati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ljutko je napisao:

 

sto vam bi?

 

kada vas istrazni sudac bude ispitivao porazmislite o svojim odgovorima :kavica:

 

Jbg ispitivali su nas odvojeno, šta ja znam šta će ostalih 3 ljudi reć. Kakva je funkcija istražnog sudca ? El on donosi kaznu ili samo odlučuje treba li podignuti optužnicu ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije svega trebate znati u kojem svojstvu Vs ispituje istražni sudac.

 

Naime može Vas ispitivati:

 

- u svojstvu svjedoka (kada ste dužni govoriti istinu, ali ste oslobođeni odgovora na pitanje kojim sebe možete izložitzi kaznenom progonu, teškoj sramoti ili znatnoj materijalnoj šteti),

 

- u svojstvu osumnjičenik/okrivljneika, ali tada niste uopće dužni govoriti istinu.

 

Istražni sudac je obvezan priopćiti Vam u kojem svojstvu Vas se ispitiva.

 

Ako ste bili samo svjedok, ispravno ste postupli što ste rekli istinu, jer da niste riskirali bi kazneni progon zbog davanja lažnog iskaza.

 

Istražni sudac ne određuje krivnju ili kaznu. Ako ste svjedok on Vas samo sasluša i dostavi spis državnom ovjetniku.

 

Ako ste osumnjičenik/okrivljenik onda nakonšto Vas sasluša donosi rješenje o provođenju/neprovođenju istrage zbog (ne)snovane sumnje.

 

Da bi Vam se uopće moglo pomoći trebat eznati u kojem svojstvu Vas se saslušava. JAsno mi je da će Vam prijatelja teretiti za prodaju, ali nikako nije jasno iz Vaših postova koju ulogu Vi imate u kaznenom postupku?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Utjerivaczakona je napisao:

Iz Vaših postova se uopće ne vidi za što Vas terete. Prepišite činjenični opis iz optužnog akta pa će Vam se sve fino objasniti.

 

Moja pretpostavka je da Vas terete da ste dali prostorije za uživanje droge

 

Dobio sam samo jedan papir i to piše

 

POZIV - temeljem odredbi članka 177 stavka 3 zakona o kaznenom postupku

 

u svojstvu : Osobe od koje se prikupljaju informacije

radi davanja obavijesti o : Zlouporabi opojne droge

 

i kad sam izlazio iz postaje inspektor mi je rekao da ću biti četvrtooptuženi... vjerojatno još neki papiri trebaju stići doma... kod mene nisu konzumirali travu, uvijek sam s frendovima vani. bio sam u autu, kada je frend bacio travu jer se bojao da će ga uhapsit, sat vremena kasnije su ga uhitili a po mene došli idući dan... iskreno ni ja ne shvaćam za što me terete - vjerojatno zbog konzumiranja

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Taj poziv vam doista ništa ne znači, za davanje obavjesti u svezi s time mogao je biti pozvan bilo koji građanin koji može dati korisne obavjesti. To ne znači da ste i osumnjičen. Štoviše, čak u tom svojstvu niste ni bili pozvani jer samo osumnjičenik koji se ne odazove može biti prisilno doveden i ukoliko je na to u pozivu upozoren. Vi koliko mi se čini ni to.

 

E sad to što vam je netko rekao to može, ali i ne mora ništa značiti. Koliko vam je savjest čista to vi najbolje znate.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

 

E sad to što vam je netko rekao to može, ali i ne mora ništa značiti. Koliko vam je savjest čista to vi najbolje znate.

 

Ma glavni inspektor mi je tak rekao, a i ja sam priznao da sam konzumirao... moguće je da će me pozvati samo kao svjedoka, no nisam imao iskustava sa policijom,inspektorima,marihuanom i ispitivanjima do prije mjesec dana tak da me lako mogu muljat.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija