Jump to content

neregan auto i prometna nesreća


Vix

Preporučene objave

pozdrav svima

evo kako nova godina loše počne

auto slagan kod frenda za regu, i vraćam ga ja doma i po ovakvom šugavom vremenu, vozilo iz suprotnog smjera direkt u mene...

u mojem je vozilu bilo ozljeđenih..

što sad mogu očekivati...nisam kriv za nesreću..puno svjedoka...

moju štetu plaća njegovo osiguranje?

nematerijalnu štetu...tj odštetu mojih suputnika i mene plača tko?

meni slijedi vjerojatno kazna za neregano vozilo...jel to sve od mene?

hvala vam puno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukoliko niste prouzročili tu prometnu nesreću vašu materijalnu i nematerijalnu štetu isplaćuje osiguranje drugog vozila.

 

Ukoliko za vaše vozilo postoje elementi za sankciju za neregistrirano i neosgurano vozilo vama kao vozaču slijedi sankcija od 2.000 kuna za upravljanje neregistriranim vozilom i vlasniku tog neregistriranog votila sankcija od 5.000 do 20.000 kuna jer je stavio u promet vozilo kojemu nije uplaćeno osiguranje.

 

Za točne podatke o ovom drugom morate navesti datum isteka prometne dozvole i jeli uplaćena nova polica osiguranja i kada.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

auto je odjavljen prije 3 god...98. je godina auto tak da nije neka ropotarija...vozilo je u trenutku sudara bilo kompletno sa svom opremom čak i zimskom...na njemu su nekim slučajem bile i tablice...nisu vračene kod odjave...neznam kak je to izvedeno...to je sve rješavao bivši vlasnik...auto još nije prenesen na mene

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Krasno.

 

Sad će policijski djelatnik koji je propustio oduzeti registarske pločice odgovarati disciplinski.

 

Ili će bivši vlasnik odgovarati kazneno ukoliko je lažno prijavio gubitak registarskih pločica, ali ne vjerujem da bi netko napravio takvu glupost.

 

Za upravljanje odjavljenim vozilom vrijedi dole već napisano.

 

Ukoliko se utvrdi najmanji djelić vaše krivice (u postotku na temelju sudske presude), odšteta vozaču drugog vozila i svim putnicima bit će isplaćena, a od vas će se isplaćen iznos regresno potraživati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija