Jump to content

Kako oduzeti prebivalište


CIKI10

Preporučene objave

Kupili smo kuću koja je prije bila unajmljivana za stanovanje, i na njenoj adresi prebivalište ima par obitelji pa čak i oni sa dva državljanstva (BIH). Adresa im omogućava da imaju zdravstveno i sl. Kuću posjedujemo već godinu dana ali u policiji nitko nije odjavio prebivalište iako smo ih na to upozorili. Kako da riješimo ovu situaciju? Odlaskom u policiju ili??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Napisati na papir u dva primjerka, odnijeti u nadležnu policijsku upravu i na vaš primjerak tražiti prijamni pečat.

 

Ne možete više ništa uraditi. Ono što piše u informacijskom sustavu MUP-a o drugim osobama - nije vaš problem.

 

Mogu im "stati na rep" tek kad budu mijenjali osobnu iskaznicu ili putovnicu.

 

I ja sam u sličnoj situaciji, dao sam mojim podstanarima prebivalište u stanu u mom vlasništvu, jednoga dana kad isele napravit ću ovo što sad vama preporučujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Od dana 31.02.2006. godine, od kad sam vlasnik kuće u mjestu XXX na adresi XXX prebivaju isključivo osobe:

1. QQ

2.WW

3.EE

 

Pošto na našu adresu pristiže pošta od drugih osoba, molim da ih brišete iz evidencije stanovanja sa adrese XXX.

Sa štovanjem, QQ.

 

Nakon toga možete očekivati posjet policijskog službenika da provjeri navod. Njegova službena zabilješka biti će temelj policije za utvrđivanje prave adrese stanovanja. Taj postupak može potrajati i desetak godina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija