Jump to content

500kn za 7min


student_ri

Preporučene objave

Imam pitanje i hitno mi treba pomoć,

iz pule sam i parkirala sam ispred MacDonalsa i ostavila auto nepropisno parkiran na 7min(imam račun ali nije na moje ime,(normalno) pa mi nije od neke pomoći)imala sam 4 žmigavca upaljena i nakon 7min kad sam izašla vidjla sam kaznu od 500kn.Moje pitanje glasi :-da li je moguće da ikako izbjegnem plačanje s obzirom da se radi o 7min,i dali mogu izbjeći prekršajni sud?Zahvaljujem unaprijed.MONIKA!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kazna od 500 kuna se primjenjuje ako ste postupili protivno prometnom znaku.

 

Zaustavljanje traje 3 minute, ako ne stojite u koloni, na semaforu i sl.

 

Ili platite pa izbjegnite sud ili se žalite na prekršajni nalog pa na sudu u iduće 4 godine dokazujte da niste vi bili ta osoba koja je nepropisno parkirala vozilo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne se ljutiti ali ja nisam spominjao prometni znak a niti studentica

 

parkiranje je definirano clancima 78-88 zspc a ovo ide prema cl 78

 

12. ZAUSTAVLJANJE I PARKIRANJE

 

Članak 78.

 

(1) Vozač ne smije zaustaviti ili parkirati vozilo na mjestu na kojem bi ono ugrožavalo sigurnost drugih sudionika u prometu ili predstavljalo smetnju za normalan tok prometa ili kretanje pješaka.

(2) Na cesti, na mjestu, odnosno na prostoru namijenjenom za zaustavljanje i parkiranje vozila te na posebno uređenoj prometnoj površini namijenjenoj za kretanje pješaka, ne smiju se ostavljati vozila koja se ne upotrebljavaju u prometu zbog dotrajalosti (neregistrirana i sl.) ili priključna vozila koja se u prometu koriste samo povremeno (lake i kamp-prikolice i sl.), a ni drugi predmeti kojima se ometa tok prometa ili ugrožava okoliš.

(3) Novčanom kaznom u iznosu od 300,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač ili druga osoba ako postupi suprotno odredbi stavka 2. ovoga članka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

@ljutko

 

Postoje 3 iznosa novčanih kazni za parkiranja koja mogu sankcionirati policijski službenici:

1000 kuna za parkiranje na mjestima na mjesta za invalide,

500 kuna po prometnom znaku,

300 kuna za sve ostalo u naselju.

 

Pogrešno je brzopleto prosuđivati da se radi o starom zakonu čim se vidi iznos „500“.

 

Ja pretpostavljam da je na tom mjestu parkiranje zabranjeno prometnim znakom.

 

Kad vozač parkira vozilo na mjestu gdje je zabranjeno prometnim znakom primjenjuje se ovo:

 

ZAKON O SIGURNOSTI PROMETA NA CESTAMA

Članak 12.

(4) Sudionici u prometu dužni su držati se ograničenja, zabrana i obveza izraženih pomoću postavljenih prometnih znakova.

(8) Novčanom kaznom u iznosu od 500,00 kuna kaznit će se za prekršaj sudionik u prometu koji postupi suprotno odredbi stavka 4. ovoga članka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

@petpetica

 

brzopleto ili ne?

 

niti ti, niti ja, jos uvijek ne znamo tko je u pravu. ti si jednako "brzopleto" zakljucio da su policajci u pravu. nadam se da ce studentica uskoro dopuniti svoj upit pa cemo saznati tko je imao bolji osjecaj za nedovoljno opisanu situaciju...

 

ja sam imao upravo opisanu situaciju + pauka. na sudu sam se morao prepucavati sa sutkinjom jer niti ona nije poznala novi zakon!! kada sam joj rekao da procita zakon skoro sam dobio kaznu zbog nepostivanja suda!

 

no - bilo kako bilo - kaznu sud mora ukinuti jer policajci nisu utvrdili pocinitelja prekrsaja, a niti su upitali vlasnika vozila tko je istim upravljao (kao sto si vec spomenuo) :kavica:

 

 

@studentica

obavezno pisati prigovor :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ljutko je napisao:

@petpetica

ti si jednako "brzopleto" zakljucio da su policajci u pravu.

Nigdje nisam napisao da je netko u pravu ili krivu ili da se radi o policiji..

 

Osim službenika policije, nadzor prometa u mirovanju mogu vršiti komunalni/prometni redari iz lokalne samouprave.

 

ZAKON O SIGURNOSTI PROMETA NA CESTAMA

Članak 5.

(4) Poslove nadzora nepropisno zaustavljenih i parkiranih vozila, upravljanja prometom te premještanja nepropisno zaustavljenih i parkiranih vozila, sukladno odredbama ovoga Zakona, mogu, osim ministarstva nadležnog za unutarnje poslove, obavljati i jedinice lokalne samouprave, uz prethodnu suglasnost ministarstva nadležnog za unutarnje poslove.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

@student_ri

 

Ukoliko vi ne platite tu uplatnicu vlasniku vozila će doći prekršajni nalog od 500 kuna + troškovi postupka, ili da da ime osobe koja je upravljala vozilom (pod prijetnjom novčane kazne od 2.000 kuna).

 

Ukoliko je vlasnik vozila leasing kuća, isti će bezpogovorno platiti uplatnicu, te korisniku leasinga ukalkulirati troškove uvećane za PDV.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija