Jump to content

Savjet za otvaranje digitalnog labela


zmatij14

Preporučene objave

Neznam jeli ovo prava prava rubrika za postavit ovakvo pitanje,ali nadam se da mi nećete zamjerit.

Naime ja sam mladi producet,glazbenik koji nemam još izdavačku kuću koja bi me zastupala.

 

Zanima me,kakvi su pravni okviri glede otvaranja vlastite digitalne kuće.

Ideja mi je pored sebe okupit ekipu mladih glazbenika čije bi radove mogli digitalno (ne preko cd-a )promovirati direktno do radio postaja.

Zanima me otvaranje digitalnog labela tj digitalne izdavačke kuće.

Budući da smo tek potencijalne glazbene nade sa svojim autorskim pjesmam.Što je potrebno za legalno distribuiranje audio zapisa.Pjesme nam nece izlazit na mediju već ih planiramo digitalno proslijedit do radio postaja.Trebamo li otvoriti udrugu građana,obrt ili nešto slično i moze li se ovakvo nesto realizirati u HR.

Vani takve izdavačke kuće postoje,pa mislimo da bi ovo mogli i u HR.

Za sada imamo u planu otvorit stranicu ,ali neznamo pravne okvire ukoliko krenemo sa većim brojem producenata.

Uglavnom,naš cilj je za početak pogurati neke nove nade i stvorit od njih nova imena koja bi mozda nakon sto preko radio postaja budu zamjećeni od strana izdavačkih kuća u HR.

Trenutno imamo problem jer smo mali i ne zanimljivi tamo nekome tko sjedi na čelu neke izdavačke kuće.Jer smo nitk o inista.Velike izdavačke kuće se drze svojih "zlatnih koka" za koje su sigurni da će im donosit financijsku korist.Nemamo novca da nekome na osob ubodemo lovu da nas prime pod svoje okrilje.Ovdje b ise radilo o čisto autorskim pjesma koje bi bile zastičene u Zamp-u i Huzip-u.

 

Jeli moze kakav pravni savjet.

Jeli smijemo napravit takvo što i sto sve treba.

 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zaboravio sam još nadodati da me zanima na koji bi se način ja kao vlasnik tog digitalnog labela (digitalne izdavačke kuće)mogao ugraditi u sve to.Ako ja nekoga promoviram i netko postane interesantan nekome od velikih izdavačkih kuća,imam li ja kakvo pravo od prelaska nekog producenta pod okrilje neke izdavačke kuće.

Trebam li sklopiti kakav ugovor o djelu ili što?Mozda kao koautor i sl.?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija