Jump to content

hitno potrebna pomoc


alenka__

Preporučene objave

Imam sina koj je jos prakticki golo dijete, 16 godina, dobar ucenik, nikad nije stvarao probleme,uzornog ponasanja,no to ocito nije presudno za njegov "drugi zivot" naime lose drustvo koje je vec imalo problema sa drogama.

Muz i ja smo mu gledali kroz prste u tom segmentu..smatrai smo pametan je,odgovoran..sam bi dolazio doma navecer,imao je kljuceve,nismo ga provjeravali..pitam se sada gdje sam pogrijesila?

Neki dan smo ga podvrgli testu droge i naravno pozitivno, sin mi tvrdi da je probao pusit "samo"travu,zaprijetila sam mu izlaganjem slozenijem testu,u suzama je priznao i za pokoju tabletu.Sve to traje na srecu ili nesrecu pola godine.

Znam od koga nabavlja drogu.

Moje pitanje,nakon poblize objasnjene situacije,glasi gdje da se obratim i kome za kazniti tog dilera,koji nazalost nije punoljetan vec ima 17god?hoce li mu kazan biti stroza ako pricekam njegovu punoljetnost?

moglu li anonimno prijaviti tog prokletog kriminalca,nezelim da nastrada moj sin u svemu tome?

jednostavno ne mogu podnjeti da takva #OOPS# od ljudi hoda gradom,zar da vjerujem rijecima moga sina "necu vise",pa da mi za godinu dana bude na heroinu???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

postovana...

slobodno prijavite dilera,i to cim prije. jer jos postoji mogucnost za njegovu rehabilitaciju dok je mlad. sto je stariji manje su sanse da postane posten i normalan covjek. i nepotrebne su paranoje u vezi vaseg sina. mnogo mladih ljudi eksperimentira sa drogama ali srecom samo jedan vrlo mali dio zavrsi na heroinu. ionako ste mu vrlo vjerovatno utjerali strah u kosti... a privodjenje dilera na policiju ce mu otvoriti oci do kraja...

sretno sa sinom i u daljenjem zivotu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala vam.

trebamo ja i muz osobno na policiju,moze li se to obavit telefnskim pozivom, putem interneta?

moj sin naravno nezna sto smjeramo,ali postoji odredena doza straha u meni zbog tog otkrivanja identiteta,ovo mi je prvi susret s tom novonastalom situacijom, jos sam smusena od silnih podataka,grozota i neznam kako reagirati,

smatram da se svaki krivi potez moze odrazit na odnos mene i sina ,a njegova daljnega zivota

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vaš sin ne može kazneno odgovarati. To je za Vas najbitnije.

 

Onaj drugi može, ali što je najbitnije neće biti više u mogućnosti druge navesti na drogu.

 

Ako želite da Vas u policiji ozbiljno shvate onda je najbolje osobno, ali uvijek možete i putem pisma, maila, telefona.

 

Prodaja droge je vrlo ozbiljno kazneno djelo dana i kazne su vrlo stroge (za maloljetnike su blaže).

 

Bojati se nemate koga. Svakto od nas ima građanska prava, ali i odgovornost. Pazite samo da se jednog dana ne dogodi da nekto drugi ne završi u drogi zato što jedan građanin nije htio prijaviti mladog dilera

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija