Jump to content

nevjenčani roditelji,očevo prezime


teacook

Preporučene objave

Nova sam ovdje,ne razumijem se u pravo ni zakone i unaprijed se ispričavam ako je ovo ili slično pitanje postavljeno negdje,ja ga nisam pronasla.Dečko i ja dobili smo dijete prije par dana.Nevjencani smo i ne planiramo se vjenčati,ali smo zajedno.Kako smo studenti,moje prebivalište je u Zagrebu a njegovo u Splitu.Zanima me:

1) da li je moguce da dijete nosi očevo prezime a moju adresu?

2) da li bih ja u buducnosti mogla imati problema sa skrbnistvom zbog toga sto dijete nosi očevo prezime a nismo u braku?

 

Molim vas pomoc sto prije,uskoro moramo prijaviti dijete,a ja jos nisam odlucila jer nisam upoznata s ovim stvarima.

unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

teacook je napisao:

Nova sam ovdje,ne razumijem se u pravo ni zakone i unaprijed se ispričavam ako je ovo ili slično pitanje postavljeno negdje,ja ga nisam pronasla.Dečko i ja dobili smo dijete prije par dana.Nevjencani smo i ne planiramo se vjenčati,ali smo zajedno.Kako smo studenti,moje prebivalište je u Zagrebu a njegovo u Splitu.Zanima me:

1) da li je moguce da dijete nosi očevo prezime a moju adresu?

2) da li bih ja u buducnosti mogla imati problema sa skrbnistvom zbog toga sto dijete nosi očevo prezime a nismo u braku?

 

Molim vas pomoc sto prije,uskoro moramo prijaviti dijete,a ja jos nisam odlucila jer nisam upoznata s ovim stvarima.

unaprijed hvala

 

skrbnistvo vam je zajednicko a oduzima se samo u iznimnim slucajevima (zlostavljanje i maltretiranje djeteta itd.). Problema sa skrbnistvom dakle necete imati. U pogledu na to dali ce imati utjecaj prezime na mogucu buducu odluku suda s kim ce djete zivjeti, odgovor vam je 100% ne, zato sta ce sud uzeti u obzir tko je bolji roditelj a ne formalnost kao sta je prezime.

E da, i moguce je da djete nosi ocevo prezime, jedno s drugim nema apsolutno nikakve veze.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija