Jump to content

Prometna nezgoda - molim pomoć!


IronButterfly

Preporučene objave

Sinoć sam se vozio iz Vlaške u ulicu Ribnjak lijevom trakom u smjeru sjever. Negdje u ravnini Purgeraja sam primjetio slobodno mjesto na desnoj strani, usporio na nekih 10-20 km/h, izbacio žmigavac, te se polako počeo prestrojavati u desnu traku bez da sam primijetio da u lijevoj traci iza mene dolazi vozilo. Bila je kiša i preglednost na minimumu. U trenutku kad sam skretao desno na prednji desni dio moga vozila naletjelo je vozilo iz lijeve trake (paralelno meni) s nekih 60ak km/h (po vozačevom iskazu). Šteta na njegovom autu je puno veća nego na mom. Policajac je "snimio" stanje bez da je rekao tko je kriv. Obadvojica smo imali 0 promila. Vozač auta koji se zaletio u moj želi da sutra ujutro priznam krivnju i u osiguravajućem društu to pismeno potvrdim. Trebam li to učiniti prije policijskog izviješća? Koliku bih kaznu mogao dobiti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iako je policija napravila očevid ipak ste bili dužni ispuniti i europsko izvješće.

 

Grešku možete ispraviti na način da svom osiguravatelju date izjavu o nesreći.

 

Podnesite prijavu štete i osiguravatelju drugog vozila, uzmite izvid štete i dajte vozilo na popravak.

 

Po okončanju sudskog postupka oštećeni će dobiti pravo da od osiguravatelja drugog vozila dobije odštetu.

 

Na osnovu samo Vašeg iskaza ne mogu procjeniti krivca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako se sami smatrate krivim počinili ste prtekršaj iz čl. 43. st. 1 ZSPC-a, za što je predviđena novčana kazna od 500 kuna + 1.000 kuna radi prouzrokovane prometne nezgode + troškovi policijskog očevida + troškovi prekršajnog naloga.

 

Negdje oko 2.000 kuna. Nema negativnih prekršajnih bodova ni zaštitne mjere zabrane upravljanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

IronButterfly je napisao:

Znam da ste napisali da nemožete procijeniti krivca na osnovi moga iskaza, no zanima me tretira li se ovaj moj slučaj automatski kao oduzimanje prednosti ili postoji neka druga mogućnost?

 

Evo vam vrlo jednostavan odgovor,tko prvi ide u policijsko vozilo,obavlja razgovor i vrši alkotestiranje alkometrom u 90% slučajeva je krivac za nesreću,a kako je policajac obavio očevid i šta je ustanovio u to ne ulazim.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija