Jump to content

Navodni prolazak kroz crveno svijetlo


aniko

Preporučene objave

Bok!

Prije par mjeseci postom sam dobila uplatnicu za kaznu u iznosu od 1000 kn za "prolazak kroz crveno svijetlo".

Naime, sto se zapravo dogodilo: zivim u mjestu gdje je prometnica pokraj moje kuce u potpunosti raskopana zbog nekih radova. Postavljeni su semafori, vozi se samo jednom trakom, naizmjenice. Ulaz u moju ulicu se nalazi na samoj sredini te jednosmjerne trake, i nije postavljena nikakva signalizacija(semafor). Kako sam izlazila iz svoje ulice, cekam da prodju automobili iz jednog smjera kako bih krenila za njima jer to je i moj smjer. Krenem za zadnjim automobilom u koloni, nakon 100m zaustavi me policajac. - "Prosli ste kroz crveno svijetlo" veli mi on. Molim??? Nije htio cuti nikakvo moje objasnjenje, zadnji automobil - onaj za kojim sam ja krenula- je vjerojatno prosao kroz crveno, ja to nikako nisam mogla znati, mene zaustavi njega ne. Bezobrazno mi napise kaznu i to je to. U svojoj zalbi u danom roku opisem sve sto sam i vama opisala, dobijem odgovor kako nemam materijalnih dokaza i moram platiti kaznu. Nema prava na dodatni pravni lijek.

Sto da vas pitam, je li ovo moguce? Sto sam trebala navesti kao materijalni dokaz? Jesam li trebala nesto uciniti na licu mjesta kada me zaustavio policajac (bez obzira sto sam pokusavala objasnjavati)? Tko je ovdje kriv i je li zaista moram platiti ovu kaznu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

slično mi se dogodilo, policajcji su na licu mjesta napisali prijavu koju sam čak preuzela ne pročitavši

 

nisam prošla na crveno, ali jesam na žuto

 

kaznu su odredili na licu mjesta, 2000kna i 3 mjeseca bez vozačke

 

što da napišem u žalbi? u razgovoru s policajcem je isti priznao da nisam na crveno prešla, ali u prijavi je napisao da jesam, čak da se crveno upalilo 20 m prije zaustavne linije

 

bilo bi nemoguće da sam tad uspjela preći raskrižje jer bi me slupali s lijeva od zelenog vala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija